Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2017

Melekler Neden Yaratılmıştır

Melekler Neden Yaratılmıştır

nurYeryüzünün tek sahibi vardır; o da şüphesiz ki Allah’tır. Allah, yeryüzünde yarattığı hiç bir şeyi nedensiz ve gereksiz olarak yaratmamıştır bu nedenle de yeryüzünde yaratılan her şeyin bir amacı ve nedeni vardır. Allah tarafından yaratılan canlılardan birisi de meleklerdir. Peki melekler neden yaratılmıştır?

Allah, insanları ve cinleri kendisini tesbih etmek ve kendisine ibadet etmek amacı ile yaratmıştır. Aynı şekilde melekleri de Allah tarafından kendisini tesbih etsinler ve kendisine ibadet etsinler diye yaratılmıştır. Bu nedenle de melekler Allah’tan emir almadıkları sürece hiç bir şey yapmazlar ve sadece Allah’ı tesbih ederler ve ona ibadet ederler. Ayrıca melekler kıyamet günü gelene kadar şüphesiz ve durmaksızın Allah’ı tesbih ederek ona ibadet edeceklerdir.

Allah’ın kainatı yaratmasındaki temel neden yeryüzündeki tüm varlıkların ona ibadet etmesidir. Bu nedenle de yeryüzündeki tüm canlılar ve tüm kainat Allah’a minnet duyarak, onu tek bilerek ona ibadet etmekle mükelleftir. Allah’a karşı sürekli minnet içinde olan melekler de Allah’a sürekli minnet duygusu besleyerek ibadet ederler. Allah’ın yarattığı meleklerin içinde bir de kendisine özgü görevleri olan dört büyük melek bulunmaktadır. Yeryüzünde kendisine özgü görevleri olan dört büyük melekler; Cebrail, Azrail, Mikail ve İsrafil melekleridir. Bu meleklerin her birinin Allah’a ibadet etmenin yanı sıra büyük görevleri vardır.

Kısacası; melekler Allah’a karşı kendilerine has bir şekilde ibadet etmek ve onu tesbih etmek amacı ile Allah tarafından yaratılan canlılardır.

Melekler Niçin Yaratıldı Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Yorum Alanından Bizimle Hemen Paylaşın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları anneler günü mesajları