Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Şubat 2018

Melek Şeytan Ahiret Kıyamet Mizan Cennet Cehennem Anlamları

Türk milleti, çok uzun yıllardır islam dinine inanan müslüman bir millet olmuştur. İslam dini inancı gereği, müslüman insanlara doğuşlarından itibaren bazı kavramlar öğretilmiş, kişilerin bu kavramların varlığından haberdar olarak yaşamalarının sağlanmasına çalışılmıştır. Bu kavramlar sayesinde müslüman, varoluşunun sebebini ve varolduğu süre zarfı boyunca nasıl bir hayat sürmesi gerektiğini daha iyi anlayabilme fırsatı yakalamıştır. Örneğin cennet kavramı sayesinde müslümanlar, hayatları boyunca iyi ve erdemli davranışlar sergilemeye teşvik edilirken cehennem kavramı sayesinde de kötü davranışlardan kaçınmaları sağlanmaya çalışılmıştır. Bu kavramların müslüman hayatında önemli bir yeri vardır ve günlük hayatımızda kullandığımız bir çok kelimenin içerisinde bu kavramları kullanırız. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, sizlere müslümanların hayatında önemli yer tutan bazı kavramların açıklamalarını yapacağız ve sizleri bu konuda daha detaylı bilgi sahibi yapacağız.

Melekler, Allah’a imanda kusuru bulunmayan kusursuz varlıklardır ve Allah’ın buyruğunu yerine getirmekle sorumludurlar. Şeytan ise Allah’a iman eden bir melek olmasına rağmen Allah’ın buyruklarına uymadığı için cennetten kovulmuş ve ömrünü insanları yoldan çıkarmaya adamış bir melektir. Ahiret ise öldükten sonra yaşayacağımıza inandığımız yere verdiğimiz isimdir. Mizan, Allah’ın adalet tartısıdır. Bu tartıda ölen insanların yaptığı iyilikler ve kötülükler tartılacaktır. Bu tartıda tartılan insanlardan iyilikleri ağır basan insanlar, kusursuz güzelliklerin olduğu cennet ile mükafatlandırılacak, kötü davranışları ağır basanlar ise cehennemde yanarak cezalandırılacaklardır.

Melek Şeytan Ahiret Kıyamet Mizan Cennet Cehennem Anlamları Adlı Yazımızla İlgili Yorumlarınızı Yorum Kısmından Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz