Matematik Öğretmenliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Matematik Öğretmenliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Matematik Öğretmenliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Matematik Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı:

Eğitim fakültelerinde ortaöğretim (liseler, meslek liseleri, akşam liseleri vb..) öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere, eğitim, öğretim ve araştırma yapar. Orta dereceli okullarda öğretmen olarak çalışmaktadırlar. Hangi ortaöğretim kurumunda çalışacakları, Milli Eğitim Bakanlığınca saptanmaktadır. Ülkemizdeki nüfus yoğunluğu ve eğitime verilen önem arttıkça okullarımızdaki öğretmen açığı büyümektedir. Özellikle matematik ve fen dersi öğretmenlerine de daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Matematik Öğretmenliği Nedir, Matematik Öğretmenliği Ne İş Yapar, Matematik Öğretmenliği Maaşları, Matematik Öğretmenliği İş İmkanları, Matematik Öğretmenliği İş Çalışma Alanları, Matematik Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Matematik Öğretmenliği Bölümünün Geleceği, Matematik Öğretmenliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Matematik Öğretmenliği Bölümü Tercih Edilir mi, Matematik Öğretmenliği Tanıtımı, Matematik Öğretmenliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Matematik Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Matematik Öğretmenliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Matematik Öğretmenliği İş Bulma Durumu

> Matematik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

17 yorum

  1. Merhabalar.Ben matematigi cok seviyorum ve bu bolumu sececem birisi bu bolumun is olanaklarını soyleyebilir mi ve bu bolumun okunması cok mu zor arkadaslarım beni korkutuyorlar da..??

  2. Arkadaşlar uzun yazıcam hakkınızı helal edin. Ya görüyorum çevremde hiç bir yer olmazsa matematik öğretmenliğini yazarım (bok varda yazıyon) veya internette bu tür şeyler görüyorum. Ya kardeşim sen bu ülkenin geleceği olan gençleri düşünüpte bu mesleğe gelmiyceksen hiç gelme. Burası kafamı bi yere sokim yuvası değil. Sizin gibiler yüzünden atanamayan işsiz kalan bir sürü matemat,k öğretmeni var sonra ortalıkta söyleniyorsunuz yok atanamadık atanamıyolar sen merak etme bu mesleği severek okuyanlar hakkını özelde veya başka bir yerde fazlasıyla alıyolar. Puanım şu anda bir çok mühendisliğe yetiyor ailem hocalarım çevrem mühendis ol diyolar ama ben 7 yıldır matematik öğretmeni olmanın hayalini kuruyorum. Ben bu eğitim sisteminin boklu halinden gelecek nesli kurtarmak istiyorum. Arkadaşım kafanda 3 ay tatil var maaş yeter fikriyle geliyosan hiç kb s*ktir git başka mesleği yap yeter yav iyice ele ayağa düşürdünüz bu mesleği.

  3. ülkemizin matematik eksiklerini kapatabilmek,kendimi daha da geliştirmak adına bu bölümü istiyorum.Bana bu bölümün avantajlarını veya dezavantajlarını anlatacak birisi var mı?

  4. ben 11.sınıftayım bu sene itibarıyla çalışmaya başladım.düşündüğüm bölüm matemetik öğretmenliği inşallah başarcam ama bu bölüm benim geleceğimi garanti altına alacak mı diye düşünüyorum.Bu konuyla ilgili cevaplarınızı bekliyorum…

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.