Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Nisan 2017

Marka İletişimi Bölümü Taban Puanları

Marka İletişimi Bölümü Taban Puanları

2017 sınav sonucuna göre Üniversite tercihi yapacak olan ve önlisans ( iki yıllık ) program olan Marka İletişimi bölümünü seçecek üniversite adayları için Marka İletişimi Taban Puanları ile Marka İletişimi 2016 üniversite kontenjanlarını sayfamıza ekledik.  Bu puanlar 2016 Üniversite yerleştirme puanlarına göre ÖSYM tarafından yayınlanmış olup 2017 YGS ve LYS’ye girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu puanları göz önünde tutmalıdırlar .  2016 2017 Marka İletişimi Taban Puanları ve Kontenjanları :

Üniversite Adı Yüksekokul Adı Bölüm Adı Puan Türü Toplam
Kont.
YGS ile Yerl. Taban Puanları En Büyük
Puan
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Açıköğretim Fakültesi Marka İletişimi (Açıköğretim) 405 205 234,97667 396,09497

Sınavsız Geçiş Sistemi (SGY) İle Yerleştirme

Üniversite Adı Yüksekokul Adı Bölüm Adı SGY Yerl. Mezun.
Yılı
MSG Öncelik Meteb OBP Doğum
Tar.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Açıköğretim Fakültesi Marka İletişimi (Açıköğretim) 200 1997 2 METEB DIŞI 358,35000 03.03.1980

Marka İletişimi Bölümü Taban Puanları 2016 2017, Marka İletişimi Başarı Sırası sıralaması 2016 2017, Marka İletişimi Bölümü Olan Üniversiteler, 2 İki Yıllık Marka İletişimi Puanı 2016, Marka İletişimi Puan Türü, Marka İletişimi Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir

Marka İletişimi Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın
.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Elif nur dedi ki:

  Gazi üniversitesi’nde Endüstriyel tasarım mühendisliği okuyorum. İkinci üniversite olarak marka iletişimine yazıldım. Umarım iş hayatımda bana kolaylık sağlar ve birbiriyle uyumlu bir çift olurlar ??

 2. Dilara dedi ki:

  Tercih sonucu böyle Bölüm oldu fakat nasıl kayıt yapcam? İzmirde oturuyorum sınava nerde gircem hiç bi bilgim yok . Bu konu hakkında bilgisi olanlar geri donse ?

 3. ceyda dedi ki:

  ben bu sene bu bölümü tercih etmeyi düşünüyorum bölümle ilgili bilgisi olan bu bölümü okuyan var mı ?

  1. hayriye dedi ki:

   Birçok kaynağa göre bölüm mezunları üretim ya da hizmet sektörlerindeki reklâmcılık, halkla ilişkiler gibi alanlarda rahatlıkla iş bulabilirler. Ben şahsen bu konuda hemfikir değilim. Çünkü üreten ister bir şahıs olsun ister bir kuruluş olsun neticede hitap edilen kitlenin konumu aynıdır. Bu hizmet sektörleri için de geçerlidir. Bilgisayar satışı yapan bir mağaza yok; birçok mağaza var. Domates üreten bir kesim yok; birçok kesim var. İyi domatesi herkes üretemiyor. İyi hizmeti herkes veremiyor. Bu durumda doğabilecek rekabet ortamında marka iletişimi konusunda iyi olan kazanacaktır.

   1. Dilara dedi ki:

    Hayriye hanim nasıl kayıt yaptrrdnz

  2. chong dedi ki:

   Marka iletişim bölümü ile ilgili bilgisi olan veya okuyanlar var mı yardım ltfen

   1. canan dedi ki:

    ben şu anda okumaktayım.çok memnunum.kimsenin bilgisi olmadığı için bölümdeki öğrenci sayısı çok az..Türkiyede bir okulda olan bir bölüm olduğu için iş konusunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Ayrıca reklam ajansı,halkla ilişkiler,pazarlama ve marka yönetimi bölümlerini iş bulmak mümkün.diyelim halkla ilişkiler okudun,mezun olunca sadece halkla ilişkiler yapacaksın.ama burdan mezun olunca birbirine bağlı birçok alanın olacak.

    1. fyza dedi ki:

     peki özel sektörde mi iş imkanı daha fazla yoksa kamudada imkan var mı? iş alanları kısıtlımı?

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları miraç kandili mesajları