Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2018

M Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda M harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hayvanların türleşmesinde genetik ve çevresel kalıtım etkilidir. Özellikle çevresel kalıtımla birlikte alt türler de türleşme yoluna girmiştir. Bir tür için verimli döl aktarımı ve nesil devam ettirebilme özelliği gerekir. Yeryüzü şekilleri, iklim ve bitki örtüsü yayılışı bunu etkileyen dış etkenlerdir. Genetik transfer ise türleşmeyi üreme yoluyla etkiler.

 

 

M harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Mamak: Şebek olarak da bilinen primat cinsidir. Birçok türü bulunur. Coğrafik olarak Asya, ve Afrika’da yayılış gösterir. Sarp kayalıklarda, dağlık bölgelerde, bataklıklarda yaşayabilirler. Gri, siyah, kahverengi şeklinde vücut örtüleri bulunabilir.

 

Mamut: Filgilerdendir. Nesli tükenmiş bir fil cinsidir. Buzul çağında yaşamıştır. Amerika, Asya ve Afrika kıtalarında yayılış göstermiştir. Beş metreye kadar uzanan boyları, sekiz ton ağırlığa ulaşan kütleleri bulunduğu bilinir. Dişleri hortumları kadar uzun ve kıvrıktır.

 

Mayıs Böceği: Eklembacaklılardandır. Kırıkkanat takımının mayısböceğigiller ailesindendir. Altı milimetreden on santimetreye kadar değişik türleri bulunur. Parlak renkte olurlar. Kanatları büyüktür. Bitkilere zarar verirler. Bitki kökleriyle beslenir, larvalarını buralara bırakırlar.

 

Mirket: Yaklaşık otuz santimetre boylarında olan, Afrika kıtasına özgü etobur bir hayvandır. Koloniler halinde yaşarlar. Yeraltına yuva yaparlar. Yuvalarının güvenliğini sağlamak için gözlem yetenekleri vardır.

 

Mürekkep Balığı: Kafadanbacaklılar sınıfının onkollular grubundandır. Yumuşakçadır. Solungaç solunumu yaparak yaşarlar. Bir buçuk metreye kadar uzayabilir. Kamuflaj yetenekleri ve savunma mekanizmaları gelişmiştir.

 

M Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Eda dedi ki:

    S harfi ile başlayan hayvan isimleri bilen varsa yazsın lütfen

  2. Sema dedi ki:

    M harfi ile başlayan hayvan isimleri bilen varsa yazsın lütfen

  3. yeşim dedi ki:

    M harfi ile başlayan hayvan isimleri listesi hazırlamam lazım ama bana daha fazlası lazım. buradakilerden başka var mı bilen yazarsa sevinirim arkadaşlar.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları