7:59 pm - Perşembe Mart 23, 2017

LYS Tercih Robotu 2013

Pazar, 4 Ağustos 2013, 10:01 | Güncel | 79 Yorum

Üniversite tercihleri bugün itibariyle başlıyor. LYS tercihlerindeki en gerekli araçlardan bir tanesi hiç şüphesiz 2013 LYS tercih robotu sizlerle. 8-18 Temmuz 2013 tarihleri arasında tercih süreci devam edecek. Üniversite adayları bu sene LYS sonuçlarının da erken açıklanmasıyla birlikte daha erken bir tercih sürecinin içerisine girdiler. Doğru tercih yapmak en az, sınavda başarılı olmak kadar önemli işte bu noktada sizlere en iyi kurumların ve dershanelerin 2013 LYS tercih robotu bir araya getirdik.

Aldığınız puanlar ile gidebileceğiniz üniversiteleri öğrenmek istiyorsanız 2016 YGS LYS ÖSYS ÜniversiteTercih robotlarından herhangi birini kullanabilirsiniz. 2015 YGS-LYS Tercih Motoru – Üniversite Tercih Robotu:

Eğitim Rehberlik LYS Tercih Robotu İçin Tıklayın

 

Körfez Dershaneleri LYS Tercih Robotu İçin Tıklayın

 

Fem Dershaneleri LYS tercih Robotu İçin Tıklayın

 

Üniversite Tercih Robotu (Alternatif) İçin Tıklayın

 

Yandex Üniversite Tercih Rehberi İçin Tıklayın

 

Üniversite Taban Puanları İçin Tıklayın

Geçen Yıla Göre Daha Düşük Puanla Daha İyi Sıralamalar Geldi – Puanlar Düşecek

Geçtiğimiz hafta açıklanan LYS sonuçlarına baktığımızda, önceki yıla nazaran aynı puanla çok çok daha iyi sıralamalar geldiğini gördük. 2013 LYS sonuçlarında asıl olan puan değil sıralama olduğunu bir kez daha ÖSYM bizlere gösterdi. Sıralamaya göre tercih yapılacağından 2013 LYS Yerleştirme Puanları kesinlikle düşecektir. Bu sebeple adaylar kesinlikle sıralamalarına bakarak tercih yapsınlar, çünkü puanlar yanıltıcı olabilir. Kimi puan türlerinde 2012 ile 2013 LYS sonuçlarının aynı sıralamasını karşılaştırdığımızda 20-30 arası puan farklılıkları olduğunu gördük. Çıkan sonuç şudur ki, bu sene birçok bölümün taban puanı düşecek. Onun için puana bakarak değil, sıralamanıza bakarak tercih yapınız.

LYS Tercih Robotu 2013 ve Tercihlerinizle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz.

79 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "LYS Tercih Robotu 2013"

  1. Seda dedi ki:

    Mf3 te 22 bindeyim tip gelir mi?

  2. rasim dedi ki:

    Karabüğü yazmayın da nereyi yazarsanız yazın

  3. yeşim dedi ki:

    ts 2 de 29 bindeyim muğla edebiyat gelir mi ya

Yorum Yazın