Liselerde Yeni Not Sistemi Hesaplama Nasıl

Liselerde nor hesaplama yeni sistem neler getirdi, 2017 2018 Ortaöğretim yönetmeliğine lisede yeni not sistemi nasıl oldu

Tahmini olarak öğretmenlerin e-okul üzerinde giriş yapabilecekleri üç bölüm bulunacaktır. Bunlar: Sınav Puanları, Proje Puanları ve Performans Puanları olarak tahmin edilmektedir.

lise öğrenciler ortaöğretim

1. Ana Bölüm – SINAV PUANLARI: Yapılacak yazılı sayısı sene başı zümre toplantısında karara bağlanacak, bu doğrultuda sınav tarihleri önceden e-okul sistemine işlenecektir. Yazılıların uygulanmasının ardından alınan puanlar da ilgili yerlere girilecektir.

2. Ana Bölüm – PROJE PUANLARI: Bu bölümde eski dönem evi puanları gibi proje puanları yüz üzerinden değerlendirilecek. Dönem ödevlerinden farkı proje ödevlerini teslim süresi nisan ayı ile sınırlı olmayacak. Öğretmen dilediği tarihte proje ödevini teslim alarak not girişi yapabilecek.

3. Ana Bölüm – PERFORMANS PUANLARI: Bu bölümde öğrenci performansları yüz üzerinden değerlendirilecek.

e-okuldaki DERS VE ETKİNLİKLERE KATILIM notu eski sözlü notuna karşılık gelmektedir. Eski sistemde öğrencilere verilen sözlü notu bu şekilde isim değiştirmiştir. Sözlü notundan hiçbir farkı yoktur. Bunun dışında ikinci not PERFORMANS GÖREVi’dir. Bu da eski sistemdeki dönem ödevine denk gelmektedir. Her dönem kaç tane performans ödevi verileceği yine sene başı zümresinde kararlaştırılacak.

Liselerde Yeni Not Hesaplama Sistemi Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.