Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Mart 2018

Lise Sınıf Geçme Notu Ders Geçme Puanı Kaç

Lisede ders geçme notu değişti. Lise sınıf geçme notu 50 oldu. İşte yeni ortaööğretim yönetmeliğinde belirtilen ders ve sınıf geçme notu kaç bilgileri:

Geçtiğimiz günlerde pek çok değişiklik yapılarak yenilenen Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre ortaöğretim kurumlarında okuyan öğrencilerin devamsızlık hakkı özürlü olarak on gün olarak belirlendi. Öğrencilerin toplam devamsızlık hakkı ise 45 gün.

lise öğrenciler ortaöğretim

Yapılan bir diğer değişiklik ise not sistemi ile ilgili. Eski sistemde 45 olan geçme notu yeni yönetmelikle birlikte 50’ye yükseltildi. Öğrenciler herhangi bir dersten iki dönemin aritmetik ortalaması 50 olması ya da ilk dönem notu ne olursa olsun ikinci dönemde 70 olması durumda başarılı sayılacak. Yapılan değişiklik ile okul türleri ne olursa olsun ortalama ile sınıf geçme kuralı da kaldırıldı. Bu durumda tüm okullarda iki dönemin ortalaması 50 olan öğrenciler sınıflarını geçmiş sayılacak.

Öğrenciler MEB’e direniyor

Karar öğrenciler tarafından tepki çekti. MEB’in yeni kararları haberlerde yer alınca, ‘sosyal medya’ da büyük yankı uyandırdı. Pek çoğu ortaöğretim öğrencisi olan sosyal medya ile MEB’i protesto etti.

 Lisede Geçme Notunun 50 Olması Sizce Doğru Bir Uygulama mı? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Serkan dedi ki:

    Ya valla bu meb öğrencilere ne iyilik ne bir şans nede bir bok veriyor bir çocuk çok okumak ister babası okumazsan inşaata sokarım seni der bu ülke böyle meb de öğrencilere bir iyilik yapsın cocukların kafası almıyor bazı sorulara ama çok okumak ister fakat meb izin vermiyor zenginler okuyo sınıf geçiyor bir meslek sahibi oluyor fakat devlet okulunda insanlık yok insanlık ve vicdanları yok yazık değilmi bu devlete bu devletin çocuklarına yazık valla yazık sonra neden işsiz sayısı artıyor diye söylenip duruyorlar yazık valla yazıklar olsun Meb’e Allahından buldunuz inşallah fakirin parası yok diye oynayqmazsınız hayatlarıyla okul acmasaydınız daha iyi olurdu be yazık vallahi yazık nu ülkeye.

Yorum Yaz

e okul