10:30 pm - Salı Mart 28, 2017

Kuyumcunun, Heykeltıraşın, Marangozun, Terzinin, Ressamın Kullandığı Malzemeler

Cumartesi, 8 Ekim 2016, 0:50 | Öğrenciye Bilgiler | 16 Yorum

Kuyumcu Heykeltıraş Marangoz Terzi ve Ressam Bu Mesleklerin Malzemelerine Aletlerine Eşyalarına ve Cisimlerine Birer Örnek Veriniz

Kuyumcular değerli taş ve madenlerin (altın, gümüş, elmas, pırlanta vb.) alım-satımını yapan kişilerdir. Yani kuyumcuların malzemeleri değerli taşlardır, denebilir. Kullandıkları eşyalara örnek vermek gerekirse: terazi, süs kutusu, kurdela, kasa…

Heykeltıraşlar kullandıkları aletler ve gereçler aracılığıyla farklı tür malzemelerden olabilecek bir kütleye şekil verirler. Kullandıkları malzemeler arasında taş, mermer, alçı bulunmaktadır. Zımpara, çekiç ve tokmak ise şekil verme işleminde kullandıkları aletlerdendir.

Marangozlar alet veya eşya imalatı yapmaktadırlar. Ağaç ve türevleri, yani ahşap, kullandıkları ana malzemedir. Keser, testere, zımpara, çivi gibi aletleri ahşaba şekil vermek ve monte etmek amacıyla kullanmaktadırlar.

Terziler elbise, perde, ev eşyası dikerler. Kullandıkları ana malzeme kumaştır. Kumaşları makas, iğne, iplik, metre gibi araçlar yardımıyla dikerler.

Ressamlar etrafta görülebilecek her şeyin ve ayrıca hayali şeylerin resimlerini yapan insanlardır. Fırça, kağıt, kalem gibi araç ve gereçleri, malzemeleri olan boya ile çizim yapmak için kullanırlar.

Kuyumcunun, Heykeltıraşın, Marangozun, Terzinin, Ressamın kullandığı malzemeler, aletler, eşyalar ve cisimler nelerdir açıklaması kısaca bilgi verdik.

16 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Kuyumcunun, Heykeltıraşın, Marangozun, Terzinin, Ressamın Kullandığı Malzemeler"

 1. ApolChalipseRising dedi ki:

  Çoğu yok ama teşekkür ederim çok yardımcı oldun .

 2. muhammed dedi ki:

  ödevime yardımcı oldu biraz

 3. YAĞMUR Z. dedi ki:

  SÜPERDİ ÖDEWİME YARADIN ÖĞRETMENİME BUNU ÖNERDİM HEMEN AÇTI VE ÇOK BEĞENDİ BENDE BEĞENDİM İŞALLAH SİZDE BEYENİRSİNİZ MADDE ALET CİSİM V.B İÇİN YANİ BUNU ARAYANLAR İÇİN SÜPER BİR İNTERNET MERKEZİ HERKESE ÖNERİRİM 4GDEN YAĞMUR ZEYNEP DAĞ

 4. tayfun kahraman dedi ki:

  Kuyumcunun aletleri nedir?

 5. esma dedi ki:

  iğrenç olmuş ödevime yardımcı olmadı bilgi eksik

 6. aslı.. dedi ki:

  ozan ağzımı bozma

 7. ahmet dedi ki:

  ödevime çok yaradı

 8. Zeynep Duru dedi ki:

  Hiç işim olmaz bu arada iğrenç olmuş bilgileriniz

 9. devrim dedi ki:

  benim aradığım bu değildi

 10. Berk dedi ki:

  Ödevim süper oldu.

 11. İlayda dedi ki:

  ödevime yaradı ancak verdiğiniz bilgilerin 100\100 doğru olduğundan emin değilim

 12. melis dedi ki:

  ödevime yaradı gerçekten

 13. eray dedi ki:

  ödevime yaradı

Yorum Yazın