Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır Kompozisyon

Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır Ne Demektir, Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır Kompozisyon

İnsanın çevresinde her zaman birtakım insanlar bulunur. Bu insanların bir kısmı akrabaları, bir kısmı da arkadaşları ve dostlarıdır. Dostlar insan sahip olunan insanların en değerlilerindendir çünkü herkes kolay kolay gerçek bir dost bulamaz.

Kişi eğer ki gerçek bir dost bulduysa ona sımsıkı sarılmalı ve onu her haliyle kabul etmelidir. Her insanın mutlaka iyi yönlerinin olduğu gibi kötü yönleri de vardır. Önemli olan insanları tüm özellikleri ile kabul etmektir. Dost dediğimiz kişilerin olumsuz özelliklerini görerek onları eleştirmek çok yanlış bir davranıştır. Böyle bir davranış dostlarımızı kaybetmemize sebep olur. Oysa dostlar kolay kolay kaybetmeyi göze alamayacağımız kişiler olmalıdır.

Dostluk çok önemli bir kavramdır. İnsan iyi gününü de kötü günün de dostu ile paylaşabilir. Dostlar her durumda yanımızda olan kişilerdir. Arkadaşlık kolay kurulur ama dostluk kolay kurulan bir bağ değildir. Bu nedenle kazanılan dostluklarda dostlarımızın olumsuz özelliklerini büyütmeyerek onları kendimizden uzaklaştırmamız gerekmektedir.

Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

24 yorum

  1. Gerçektende dostluk öyle birşey mesela kolay kırılır ama birdaha kalbi yapmak için o kişinin gönlünü alman lazım oda biraz zor işte lütfen birbirimizin kalbini kızmayın unutmayın dostluk gercek sevgiden gelir HEPİNİZE☺BASARILAR?

  2. ALLAH SİZLER GİBİ DÜŞÜNÜRLERİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN İŞALLAH bir insana böyle faydalı bilgiler vermek bir insana bişeyler öğretmek dünyanın en güzel davarnışalrından biridir.♣♠♠
    :)

  3. iyı yazmısınız ama bence burda kusursuz dost arayanın dostu olmaz kavramını pek acıklamamısınız sadece dost un önemini yazmısınız ama yinede elerinize sağlık iyi yazmısınız

    • sen bu siteye başkalarını ezmek hava atmak içinmi geldin herkesin hayatı seninki gibi olmayabilir ama bu hava atabileceğin anlamına gelmez.bu yüzden sen farketmesende asıl ezik sensin.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.