3:05 am - Cuma Mart 24, 2017

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün 2013

Çarşamba, 18 Eylül 2013, 7:39 | Sizden Gelenler | 0 Yorum

Bu bayram için tatil planları yapanlar merak ediyor kurban bayramı tatili kaç gün olacak, bizler de bu konuda ziyaretçilerimize en net bilgiyi verelim istedik. Peki 2013 kurban bayramı tatili kaç gün ?

Okullar açıldı, yaz tatili bitti, kış aylarının yaklaştığı bir zamanda herkes yazın son günlerinin tadını çıkarmaya, son bir fırsat daha yakalayarak tatil keyfini yeniden çıkarmaya çalışıyor. Bunun için fırsat kollayan herkes gözünü kurban bayramı tatiline dikmiş durumda. Peki dinlenmek için yeni bir fırsat olan Kurban bayramı tatili ne zaman ve kaç gün olacak?

Büyük küçük herkesin hevesle beklediği Kurban Bayramı’nın ilk günü salı gününe denk geliyor. Bayramın son günü ise cuma günü. Bu durumda hafta sonu tatilleri de birleştiğinde Kurban Bayramı tatili dokuz gün olacak gibi görünüyor. 14 Ekim Pazartesi günü ise arife, resmi takvime göre arife günü yarım gün tatil görünüyor. Fakat arife gününün de devlet tarafından resmi tatil yapılması beklentiler arasında. Eğer arife günü de tatil olursa 12 Ekim 2013 tarihinden 20 Ekim 2013’e kadar  geçen sürede dokuz günlük bayram tatili yapılması bekleniyor. Resmi olarak kurban bayramı tatili kaç gün olur derseniz bizce 9 günlük tatil kesinleşecektir.

Kurban Bayramında 9 Günlük Tatil Verilmesini Doğru Buluyor musunuz ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Yorum Yazın