Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2018

Kuranı Kerimde Hangi Konulardan Bahsedilmiştir

Kuranı kerimde hangi konulardan bahsedilir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Kuranı kerimde bahsedilen konular;

İtikad: Allah başta olmak üzere peygamberlere, meleklere, kitaplara, kaza ve kadere, ahirete inanç konusundan bahsedilmiştir. Bu konular kuranın kapsadığı önemli konular arasındadır.

İbadetler: Kuranı kerimde müslümanların yapması gereken ibadetlerden bahsedilmiştir.

Muamelat: Kuranı kerimde toplumun devamı sağlanması için kulların yapmaları ve dikkat etmeleri gereken hususlarla birlikte alışveriş, emanet, bağış, vasiyet, miras, aile hayatı, nikah ve boşanma gibi konulara yer verilmiştir.

Ukubat: Kuranı kerimde islam toplumunun ve islam toplumunda yer alan kulların ancak İslam kurallarına uyarak mutluluğa erişebilecekleri konusuna yer verilmiştir.

Ahlak: Kuranı kerimde kişilerin dünyada ve ahirette mutlu olabilmesi için nasıl davranmaları konusunda ve nasıl yaşamaları konusunda kullara öğütler verilmiştir.

Nasihat ve tavsiyeler:  Kuranı kerimde kullara emir ve yasaklara uymaları konusunda nasihatler ve tavsiyeler verilmiştir.

İlmi gerçekler: Kuranı kerimde insanların bilmesi gereken ilmi gerçekler ve ayetler belirtilmektedir. Böylece Kuranı kerim insanların Allah’ın nimetlerini bilerek Allah’ı anmaya teşvik eder.

Dualar: Kuranı kerimde insanlara istedikleri bir şeyler konusunda Allah’a dua etmeleri konusunda öğütler verilmiştir.

Kuranı Kerimde Hangi Konulardan Bahsedilmiştir Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Helin dedi ki:

    Daha kısası yokmu lazımda

  2. selen dedi ki:

    çok güzelmiş

Yorum Yaz

e okul