Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Şubat 2018

Konya Ovası Sulama Projesi İle İlgili Araştırma Yapınız. Daha Sonra Araştırma Sonuçlarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Bu yazımızda Konya Ovası sulama projesi ile ilgili araştırma yapınız daha sonra araştırma sonuçlarını yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkemizde bazı bölgelerde sulama sorunları yaşanmaktadır. Konya Ovası da bunlardan biridir. Konya Ovası, kuraklaşmaya başlayan bir ova olarak çölleşme özellikleri de göstermektedir. Türkiye’de çölleşen nadir alanlardan biri olarak Konya Ovası tehdit altındadır.

Konya Ovası sulama projesi bunun için gerçekleştirilmelidir. Beyşehir Gölü, Göksu ve Kızılırmak Nehirleri alanlarından su kanalları açma projesiyle ovanın geniş bir kısmının sulanması ve kuraklık ile çölleşmenin önüne geçilmesi sağlanmak istenmektedir. Konya Ovası en önemli ovalardan biridir. Türkiye için buğday ambarıdır. Bu nedenle sulama sorunun çözülmesi gerekir. Sulama sorunu çözülürse Türkiye için çok iyi olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. izel dedi ki:

    Konya Ovası Sulama Projesi; Osmanlı Padişahı Abdülhamit Han döneminde başlamıştır. Konya Ovası Projesi ise Mavi Tünelden Akdeniz’e dökülen sular, ovaya akmaya başlamıştır.

Yorum Yaz