Her Kitaplık Bir Cezaevi Kapatır Kompozisyon

Her Kitaplık Bir Cezaevi Kapatır Sözünün Anlamı, Her Kitaplık Bir Cezaevi Kapatır Kompozisyon

Kitaplar kişiyi bilgiye ulaştıran en önemli hazinelerdir. Kitap sayesinde kişi bilgisizliğini yener, kitaplardan doğrunun ve yanlışın ne olduğunu öğrenir. Kitap okuyan kişiler okumayanlara göre çok daha doğru davranışlarda bulunan kişilerdir.

Kitap okuyan kişiler boş vakitlerini doğru şekilde değerlendirirler. Kitap eğitim ile eş anlamlıdır. Kitap okumayı seven kişiler eğitimli kişilerdir ve onlardan kimseye zarar gelmez. Çünkü bu kişiler bilgilerini her zaman toplum yararına kullanır ve hem kendilerini hem de toplumu sürekli geliştirirler. Kitaplardan uzak duran eğitimsiz insanlar ise vakitlerini zararlı alışkanlıklarla geçirerek hatta bazen de suç işlerler. Hapishanelerdeki suçluların büyük çoğunluğu eğitimsiz kişilerden oluşmaktadır.

Bir toplumun suç oranının az olması ve başarılı işlere imza atması ancak eğitim ile mümkündür. Eğitimin temel dayanağı ise kitaptır. Bu nedenle her devlet eğitime önem vermeli ve kitaplık sayısını arttırarak insanların doğruya ve yanlışa kolay ulaşabilmesini sağlamalıdır. Böylece toplumlardaki suç oranı azalacaktır.

Her Kitaplık Bir Cezaevi Kapatır Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 Yorum Var. Siz de Hemen Yorumunuzu Yazabilirsiniz!

  • Nisanur Zeynep ÖZCAN

    Bence çok yararlı bir site teşekkür ederim. Bilgileri paylaşanlara da teşekkür ederim. Ayrıca hermesin de berat kandilini kutlarım. ☺:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.