Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon

Kıskançlık hakkında kompozisyon, Kıskançlık ile ilgili kompozisyonlar uzun ve kısa

Kıskançlık İle İlgili Kısa Kompozisyon

Her ne kadar insan sevdiğini kıskanır deseler de kıskançlık, aslında hiç de hoş olmayan bir davranıştır. Hatta bu duygunun aşırısı kişilik bozukluğu olarak değerlendirilebilir.

Kıskançlık genellikle kişinin kendinde olmayanı başkalarında gördüğünde bu durumu kaldıramama duygusudur. İnsan her şeyin kendisinin olmasını isterse, başkalarının elindekine sahip olmak hissiyle dolarsa bu sosyal anlamda çok ciddi sorunlara yol açar.

Sevdiğimiz bir insanı başkalarından kıskanmak ise yine çok gereksiz bir duygudur. Çünkü sizin sevdiğiniz kişi de sizinle aynı duyguları besliyorsa araya girecek hiçbir şey bu duyguları değiştiremez. Kıskançlık sanılanın aksine kişlerin arasında duvarlar örebilir, ilişkide tamir edilemez hasarlar ortaya çıkarabilir.

Her ne şekilde olursa olsun kıskançlık, güzel bir davranış değildir. Bu sebeple kişi kendine hakim olmalı ve isteklerine ulaşmak için sabırla beklemelidir.

Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

19 Yorum Yapılmış “Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon

  1. Öncelukle çok güzel bi kompozisyon ve odevimi yapmamda çok yardimci oldu. Ben 6. Sınıfa giden bir öğrenciyim. Teşekkür ederim. Ben Besra Şirin

  2. çok sağolun çok işie yaradı allah razı olsun Türkçe hocasının gözün girecem sonunda.

Bir Cevap Yazın

Top