Kayseri Nüfusu

Kayseri TÜİK Son nüfusu sayımına göre toplam nüfusu ne kadar … 2017 2018 yılı Kayseri nüfusu açıklandı. Aşağıdan Toplam Kayseri nüfusu kaç ve Kayseri hakkında bilgilere göz atabilirsiniz.

Kayseri İli Hakkında Bilgi ve Şehrin Nüfusu

Kayseri Nüfusu : 1.274.968

kayseri

Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Kayseri, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Eskiden Kapadokya olarak bilinen coğrafyada kurulmuştur.

Türkiye’nin en büyük volkanik dağlarından olan Erciyes Dağı, il sınırları içindedir. Dağ ülkemizdeki kış turizmine büyük katkı sağlamaktadır. Sanayi bakımından da oldukça gelişmiş olan şehir birçok ünlü markanın üretim yeri olarak gösterilebilir.

Mutfak ve damak tadı oldukça gelişmiştir. Yöre sucuk, mantı ve pastırmasıyla ünlüdür.

Sosyo-ekonomik indeks olarak incelendiğinde Kayseri 2. derece gelişmiş iller arasında yer almaktadır. Tarım bölgede sanayi ve ticaretten sonra gelir. Sulu tarım projelerinin gelişmesi ile birlikte tarımda da artış beklenmektedir. Bölgede çok  fazla orman bulunmamaktadır.

Kayseri’de küçük ve büyük baş hayvancılık önemli yer tutmaktadır. Küçük baş hayvancılık  büyükbaştan daha fazladır. Ayrıca tatlı su balıkçılığı da her geçen gün gelişmeye devam etmektedir.

Kayseri Toplam Nüfusu: 1.274.968

Kayseri Nüfusu 2017 2018 ve Kayseri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.