İşleyen Demir Pas Tutmaz Ne Demek

İnsanlar hayatları boyunca farklı serüvenlere yelken açarlar yani bir çok olayla karşılaşırlar ve bu olaylar karşısında farklı tepkiler ve çabalar gösterirler. Bu yazımızda bahsettiğimiz durumla ilgili olan işleyen demir pas tutmaz anlamı konusunda sizlere açıklama yapacağız.

Her insan doğduğunda farklı farklı fiziksel özelliklere, kabiliyetlere sahip olarak doğarlar. Bu nedenle de her insan tektir ve biriciktir. Hiç bir insan ne yetenekleri ile ne de fiziksel özellikleri olan kaş rengi, göz rengi, fiziği gibi özellikleri ile birbirine benzemezler. Bu nedenle de her insan dünyada tektir diyebiliriz.

İnsanlar yaşamları boyunca çalışırlar kimileri çalışkan olur olması gereken kadar ya da fazlası kadar çalışır. Kimi insanlar ise tembeldir ya hiç çalışmazlar ya da olması gerekenden az çalışırlar ve istek göstermezler. Çalışan kişiler hiç bir zaman bildikleri bilgileri unutmazlar ya da sahip oldukları yeteneklerini unutmazlar yani yetenekleri körelmez. İşte bu insanlar için “İşleyen demir pas tutmaz” ya da “işleyen demir ışıldar” atasözü kullanılır.

İşleyen Demir Işıldar Atasözünün Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.