İşletme Ekonomi Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması 2017

2017 Yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve İşletme Ekonomi başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için İşletme Ekonomi Taban ve Tavan puanları ile İşletme Ekonomi 2016 YGS LYS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını bir araya getirdik … Bu puanlar 2016 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2017 YGS ve LYS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar . 2016 2017 İşletme Ekonomi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şu şekilde :

ÜNİVERSİTE BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ İşletme-Ekonomi (İngilizce) (Tam Burslu) 10 10 TM-1 446,15203 16.700 494,04147
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ İşletme-Ekonomi (İngilizce) (%50 Burslu) 54 54 TM-1 313,99875 189.000 432,24641
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ İşletme-Ekonomi (İngilizce) (%25 Burslu) 36 36 TM-1 248,92086 442.000 313,40394


İşletme Ekonomi Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Yorumlarınızı Bizlerle Anında Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanın

İşletme Ekonomi Bölümü Taban Puanları 2016 2017, İşletme Ekonomi Başarı Sırası sıralaması 2016 2017, İşletme Ekonomi Bölümü Olan Üniversiteler, İşletme Ekonomi Puanı 2016, İşletme Ekonomi Puan Türü, İşletme Ekonomi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, İşletme Ekonomi Kontenjanları 2016 2017 1. Öğretim 2. İkimci Öğretim

6 Yorum Yapılmış “İşletme Ekonomi Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması 2017

 1. İşletme enformatiği
  İşletme enformatiği, işletme yönetimi ve bilgisayar bilimleri alanlarını kapsayan sosyo-teknik bir disiplindir.[1] İşletme enformatiği eğitimi üniversite düzeyinde verilmekte, bir işletme enformatiği bölümü ya da programını bitiren üniversite mezunları işletme enformatiği uzmanı ünvanı almaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’deki bazı üniversitelerde de işletme enformatiği alanında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi verilmektedir.[2] Üniversitelerin benzer bölümleri kimi zaman:

  Bilgi teknolojileri yönetimi,
  İşletme bilişim sistemleri,
  Yönetim bilişim sistemleri
  ve benzeri adlarla da anılmaktadır.[3][4] Türkiye’de işletme enformatiği alanında lisans düzeyinde eğitim veren fakülte ve yüksekokulların tümü 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer almaktadır.[3] İşletme enformatiği eğitiminin amacı:

  Kurumların örgüt yapılarını, iş süreçlerini ve bilişim gereksinmelerini çözümleyebilen;
  Bilişim ve iletişim teknolojilerinden yararlanarak kurumların gereksindiği bilişim çözümlerini tasarlayabilen, gerçekleştirebilen ve uygulamaya koyan;
  Bu çözümlerin kullanılmasının, kurumun yapısını, işleyişini ve çevresi ile ilişkilerini nasıl etkileyeceğini irdeleyebilen;
  İleride işletme enformatiği alanında deneysel ve kuramsal araştırma yapabilecek
  mezunlar vermektir.[5]

  İşletme enformatiği uzmanları, bir işletmenin hem yöneticileri ve çalışanlarının, hem de bilişim uzmanlarının kullandıkları farklı terminolojilere, yaptıkları farklı işlere ve—hepsinden önemlisi—farklı düşünüş biçimlerine vakıf birer arabulucudur. Bu nitelikleri, işletme enformatiği uzmanlarına bilişim ve iletişim teknolojileri sektörü de dahil olmak üzere pek çok sektörde çeşitli ve cazip iş olanakları kazandırmaktadır.

  İşletme enformatiği terimi Türkçe’ye Almanca Wirtschaftsinformatik sözcüğünden çevrilmiştir. Enformatik sözcüğünün Türkçe karşılığı ise bilişim bilimi terimidir. İngilizce konuşulan ülkelerde işletme enformatiği yerine yönetim bilişim sistemleri (management information systems; kısaca MIS) terimi yaygın biçimde kullanılmaktadır. Her iki yabancı terim, Türkçe’de farklı adlar altında da olsa, aynı bilgi ve kariyer alanına—işletme enformatiğine—işaret etmektedir. İngilizce konuşulan ülkelerde yönetim bilişim sistemleri bölümlerini adlandırırken kimi zaman işletme bilişim sistemleri (business information systems), bilişim teknolojileri yönetimi (management of information technology) ya da yalnızca bilişim sistemleri (information systems) terimleri de kullanılabilmektedir.

 2. Bu bölümün yetkili kişilerinden birisi ufak açıklama yapabilir mi diğer işletme bölümlerinden farkı puanı filan vs. konular ?

Bir Cevap Yazın

Top