İşletme Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve İşletme bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte İşletme Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

İşletme Bölümü Tanıtımı:

Fabrika, banka, maden, sigorta, çiftlik gibi mal ve hizmet üreten kuruluşlarda, üretimin daha verimli bir şekilde yapılabilmesi için izlenecek yollar konusunda çalışacak elemanlar yetiştirilir. Bir işletmeci, çalıştığı kurumdaki planlama, örgütleme, yönetme, düzenleme,l denetim gibi genel görevler yanında, ürünün kalitesi, üretimin arttırılması ve ürünlerin satışı ile ilgili planlar yapar. İşletmeciler kamu kuruluşlarında, özel kuruluşlarda veya varsa kendi işletmelerinde çalışabilirler.

İşletme Nedir, İşletme Ne İş Yapar, İşletme Maaşları, İşletme İş İmkanları, İşletme İş Çalışma Alanları, İşletme Mesleği Hakkında Bilgiler, İşletme Bölümünün Geleceği, İşletme Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, İşletme Bölümü Tercih Edilir mi, İşletme Tanıtımı, İşletme Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, İşletme Mezunları Ne İş Yaparlar , İşletme Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, İşletme İş Bulma Durumu

> İşletme Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

10 Yorum Yapılmış “İşletme Bölümü Nedir Tanıtımı

  1. Ygs puanı ile işletme lisans açıklandı ösym açıklama yaptı bu sene ygs 6 puanıyla lisans tercihi yapabilirmiyiz

  2. işletme ygsden mi alınıyor yoksa lysden mi lütfen bilgisi olan biri cevaplasın (şimdiden teşekürler)

  3. evet aynen öyle dogru diyorsun ama herşey teknoloji artık matematik bilmene gerek yok fazla bölümde

  4. işletme bölümüne gitmeyi düşünüyorum. ilerde iş bulma imkanı var mı ve ne olarak çalışıcam.

  5. Yaa ben bu bölümle ilgili yazılanlardan hiç birşey anlamıyorum lütfen gerekli bilgi ve açıklamaları yaparsanız sevinirim :)

Bir Cevap Yazın

Top