Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2018

İslam Dini Hakkındaki Yanlış Anlayışlar

İslam dini hakkındaki yanlış anlayışlara örnek konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İslam dini kolay anlaşılabilir ve dindir ve islam dini müslümanları zorlamayan şartlardan meydana gelmiştir. Ancak günümüzde İslam dini farklı yönlere çekilmeye çalışılmaktadır ve İslam dinine farklı kurallar sokmaya çalışılmaktadır.

İslam dininde yanlış anlayışların başında batıl inançlar yani hurafeler gelmektedir. Örneğin, bazı kesimler aynanın kırıldığında nazar çıktığına inanır ya da merdivenin altından geçildiğinde uğursuzluk geleceğine inanır. Başka bir batıl inanç ise kara kedi görüldüğünde uğursuzluğa işaret ettiği düşünülür. Bu anlayışlar İslam dinine mal edilen yanlış anlayışlardır.

İslam dini hayrın da şerrin de Allah tarafından geldiğine inanılmasını öğütler. İslam dinine göre farklı inanışlara, batıl inançlara ya da hurafelere inanmak doğru değildir. Bu nedenle İslam dini, İslam dini hakkındaki yanlış anlayışlara inanılmaması gerektiğini söylemektedir.

İslam Dini Hakkındaki Yanlış Anlayışlar İslam Dini Hakkındaki Yanlış Anlayışlara Örnek Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları