Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2018

İskelet Tarafından Korunan Organlar

Hangi organlar iskelet tarafından korunur konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İskelet sistemi vücudumuza şekil veren ve vücudumuzun dik durmasını sağlayan bir mekanizmadır. Aynı zamanda canlıların hareket etmesini sağlayan sistem de iskelet sistemidir.

İskelet sistemi, canlıların vücudunu dik tutup canlıların aktif hareket etmesini sağladığı gibi aynı zamanda vücudumuzdaki bazı organlar iskelet sistemi tarafından korunur.

Baş iskeleti, birbirine çok sıkı tutunan ve aralarında oynamaz eklemlerin olduğu iskelet bölümüdür. Baş iskeleti sayesinde beyin ve beyincik korunur.

Gövde iskeleti, gövde iskeletinin içinde bulunan göğüs kafesi; sırt omurları, kaburgalar ve göğüs kemiğinden meydana gelmektedir. Göğüs kafesi sayesinde akciğerlerimiz ve kalbimiz korunur.

Görüldüğü gibi iskelet sistemi hem vücudu dik tutarken hem de aktif hareket edilmesini sağlar ancak aynı zamanda da vücudumuzdaki önemli organları korur bu nedenle iskelet sistemi vücudumuzda oldukça önemli bir sistemdir. İskelet sistemimize bu nedenle önem vermeliyiz ve onu koruyacak şekilde hareket etmeliyiz.

İskelet Tarafından Korunan Organlar Hangi Organlar İskelet Tarafından Korunur Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

e okul