Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Aralık 2017

İnsanların Kendi Elleriyle Yaptıkları Putlara Tapmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz? Düşüncelerinizi Aşağıdaki Satırlara Yazınız.

Bu yazımızda insanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz düşüncelerinizi aşağıdaki satırlara yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmaları cahiliye adetidir. Cahiliye döneminde insanlar kendi elleriyle yaptıkları putlara sonradan taparlardı. Onlar bunun bir ticarete dönüştürmüştü. İşe yaramadıklarını anladıklarında da onları bir güzel yerlerdi. insanların bu aciz durumla karşı karşıya kalmaları çıkarları doğrultusunda olmuştur.

Cahiliye dönemi insanlarında putperestlik gelenekseldir. Sorgulama yoktur, itaat vardır. Bu nedenle insanlar gördükleri gibi taklidi olarak inanırlar. Bu inanışlarını adet yerine bulsun diyerek yaparlar. Bunu bir inanç olarak değerlendirmek doğru olmaz. Onlar da tanrıya inanırlardı. Fakat her şeyin bir aracısı olduğuna da inanırlardı. Bu nedenle putperestlik yaygınlaşmıştır. Aracı kabul etmek de şirktir. Şirk küfürdür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Bence çok ilginç , putlara tapmaları

  2. tülay dedi ki:

    Bence dünyanın en akılsız işlerinden biri insanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarıdır bence. Küçümsemek değil amacım ama bunu mantıkları nasıl alıyor anlamıyorum.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları