İnsanların Kendi Elleriyle Yaptıkları Putlara Tapmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz? Düşüncelerinizi Aşağıdaki Satırlara Yazınız.

Bu yazımızda insanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz düşüncelerinizi aşağıdaki satırlara yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmaları cahiliye adetidir. Cahiliye döneminde insanlar kendi elleriyle yaptıkları putlara sonradan taparlardı. Onlar bunun bir ticarete dönüştürmüştü. İşe yaramadıklarını anladıklarında da onları bir güzel yerlerdi. insanların bu aciz durumla karşı karşıya kalmaları çıkarları doğrultusunda olmuştur.

Cahiliye dönemi insanlarında putperestlik gelenekseldir. Sorgulama yoktur, itaat vardır. Bu nedenle insanlar gördükleri gibi taklidi olarak inanırlar. Bu inanışlarını adet yerine bulsun diyerek yaparlar. Bunu bir inanç olarak değerlendirmek doğru olmaz. Onlar da tanrıya inanırlardı. Fakat her şeyin bir aracısı olduğuna da inanırlardı. Bu nedenle putperestlik yaygınlaşmıştır. Aracı kabul etmek de şirktir. Şirk küfürdür.

3 yorum

  1. Bence tam bir gerizekalılık ve acizlik.insan ne olursa olsun yaratıcısını (Allah) ı bulup tanımak zorunda bir iğne bile ustasız meydana gelmezken böyle düşünmeleri çok saçma.Kaldı ki insanın insandan doğduğunu bile bile bunu gördükleri halde insanın maymundan türediğini söyleyen bir çok bilim adamı var.Bence onların durumuna bunlarınkinden çok farklı değil!!

  2. Bence dünyanın en akılsız işlerinden biri insanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarıdır bence. Küçümsemek değil amacım ama bunu mantıkları nasıl alıyor anlamıyorum.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.