Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Aralık 2017

İnsanların Farklı Özelliklere Sahip Olmasının Yaşadığımız Topluma Katkıları Nelerdir?

Bu yazımızda insanların farklı özelliklere sahip olmasının yaşadığımız topluma katkıları nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanların her biri biyolojik olarak farklı özelliklere sahip olduğu gibi sosyolojik olarak da farklı özelliklere sahiptir. İnsanların eğitim seviyeleri, kültür yapıları, örf ve adetleri farklı özelliklere sahip olmalarına neden olur. İnsanların farklılıklara sahip olarak aynı toplum içinde yaşayabilmeleri toplumda birlik ve beraberliğin oluşmasını, huzur ve güven ortamının sağlanmasını ortaya çıkarır.

Aynı toplum içinde farklı özelliklere sahip olarak yaşamak medenileşmek, kültürel zenginlik ortamı oluşturmak, merhamet, vicdan, hürriyet, hoşgörü gibi kavramların yerleşik hale gelmesini sağlaması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle insanların farklı olması ayrılık değil, birlik beraberlik zenginlik anlamlarına gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sema dedi ki:

    Toplum farklılıklarıyla güzel bence.. İnsanların farklı özelliklere sahip olmasının yaşadığımız topluma katkıları çok büyük bence.. İyi ki farklıyız. Farklılıklarımız bizi güzelleştiriyor.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları