6:49 pm - Cumartesi Mart 25, 2017

İnsanların Birbirlerine Sahip Çıkmaları İle Demokrasi Kültürü Arasında Nasıl Bir İlişki Kurulabilir

Perşembe, 22 Eylül 2016, 19:26 | Eğitim Dünyası | 0 Yorum

İnsanların Birbirlerine Sahip Çıkmaları İle Demokrasi Kültürü Arasında Nasıl Bir İlişki Kurulabilir hakkında bilgi kısaca.

Demokrasi gereği demokratik bir ülkedeki insanlar birbirlerinin haklarına saygı duyar. Bu sebepledir ki yaşaması en rahat ülke demokratik ülkelerdir. Çünkü insanlar özgürlüklerini rahatça yaşayabilmektedir. İnsan haklarının gelişmesi de ülkelerdeki demokrasinin gelişmişliğine bağlıdır. Yani demokraside insan hakları bilinci yerleştiğinden dolayı hak aramak daha basittir. Hakkı ihlal edilen bir kişinin pek çok savunucusu meydana çıkar. Özgür bir ortamda saygılı bir yaşam ancak demokrasi ile mümkündür. Hoşgörü, dünyanın en demokratik ülkelerinde en yüksek seviyededir. Saygı ve tahammül hoşgörü ile artar ve topluma huzur getirir. Birbirine sahip çıkan insanların önünde hiçbir haksızlık duramaz. Devlet de böylece vatandaşının hakkını korur ve saygılı olur.

22431daymer_secimler_1-300x200

İnsanların Birbirlerine Sahip Çıkmaları İle Demokrasi Kültürü Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yazın