İnsanlara Yardım Eden Kurum ve Kuruluşlar

YARDIM KURULUŞLARI LOGOGünümüzde insanlara yardım etmeyi hedefleyen bir çok yardım kurum ve kuruluşları bulunmaktadır. Bu kurum ve kuruluşlara ise her gün bir yenisi daha eklenmektedir.

İnsanlara Yardım Eden Kurum ve Kuruluşlar:

TÜRKİYE DEPREM VAKFI: Bu vakıf deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınması gereken önlemler üzerinde çalışır ve bu önlemler doğrultusunda gerekli olan tüm çalışmaların yürütülmesini üstlenir. Aynı zamanda halkı deprem konusunda bilinçlendirmek için seminerler ve toplantılar düzenler.

AKUT (Arama Kurtarma Derneği): Deprem, sel gibi doğal afetlerde, dağlarda, kazalarda ya da herhangi bir durumda kaybolan kişileri aramak ve kurtarmak için faaliyet gösteren bir yardım vakfıdır.

TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI: Türkiye’deki eğitim seviyesini ve okur-yazarlık oranını yükseltmek amacı ile çalışmalar yürüten bir vakıftır.

TÜRKİYE SOKAK ÇOCUKLARI VAKFI: Sayısız nedenler yüzünden sokaklarda kalan ve hayatlarını sokakta devam ettirmek zorunda kalan çocuklara yardım eden yarım kuruluşudur.

İHTİYAR HUZUR KÖŞELERİ DERNEĞİ: Maddi ve manevi olarak bakılmaya muhtaç olan ancak kimsesi olmayan yaşlılara uygun yaşama alanları sağlayarak bu yaşlılara yardım elini uzatan vakıftır.

TÜRKİYE SAĞIR ve DİLSİZLER CEMİYETİ: Ülkemizdeki iştme ve konuşma engelli olan insanların hayatlarını kolaylaştırarak yaşam standartlarını yükseltmek ve bu kişilerin ülkeye faydalı birer birey olarak kazandırılması için çalışmalar yapan yardım kuruluşudur.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI: Lösemi yani ilik hastası olan çocukların sağlık ihtiyaçlarının ve eğitim giderlerinin karşılanması için kurulan bir yardım kuruluşudur.

KIZILAY: Doğal afetlerde zor durumda kalan ve yardıma ihtiyacı olan bireylere yardım eder bununla birlikte acil kan ihtiyaçları için toplumdaki insanları kan bağışı için bilinçlendirerek gönüllü olarak kan toplar. Bu nedenle de ülkemizdeki kan bağışı çalışmalarını yapan en büyük ve kendini geliştiren yardım kuruluşudur diyebiliriz.

İnsanlara Yardım Eden Kuruluşlar Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

9 Yorum Yapılmış “İnsanlara Yardım Eden Kurum ve Kuruluşlar

  1. RAMAZAN KUSURUMA BAKMAYIN NE OLUR YALVARIRIM BENİM ADIM HÜSEYİN SAYIR RAMAZAN AYI SANA VE TÜM SEVDIKLERINIZE HUZUR MUTLULUK SIHHAT BARIŞ GETIRSIN IFTARINIZ SAHURUN BEREKETLI OLSUN EĞER YARDIM ETMEK ISTER ISEN BU KARDESINEDE YARDIM EDEBILIRMISIN?

  2. Ben hastayım ve ben 2 seneden fazla çalışmıyorum ve 2 tane cocugum var onlara bakamıyorum ve kiraciyim hasta olduğum için kimse bana iş vermiyorlar hastalığım astım zatürre ve kuru göz sendromu ve göz alerjisi ve anti depresyon puskolojik tedavi görmekteyim ben çok magdurum ve 20 ay kira ödeyemiyorum ve bankalara borcum var ve sağ sola da ve babada yok sizlere ömür öldü ve kimse yardım etmiyorlar numara 05539410147

  3. Selâmün aleykum. Hocam.
    Şu an çök hastayım. Ameliyat olmam lazem ,ama yınında dura bilecek hiç kimse yok. Ülkyeme dönmek zurunda kaldım.
    En az 2400TL lazem . Ne yapacağımı hiç bir şey düşunemiyourom. Eğr göçünüz varsa bir şekilde yerdim edin. Ne yapayim borçda kemse vermiyour çünkü tanımıyour.
    Yapabileceksiniz bir şey var sa lütfen Allah için bir şeyler yapın.

  4. Benim iki çocugum Akdeniz anemisi esim kronik kemik hastası ve benim bir işim ve tedavi yaptıracak gücüm yok ilik nakli ve ilik bulabilmek için maddi gücüm ve bır işim yok ve Hayır kurumları iosev niye telasemilere yardımcı olup nakış yardımı vermez yani hastalarımız balığı daha su ben anlamadım allah askına maddî ve manevî yardımcı olacak allah dostları arasın bari yardımı yapacagim raporu olan hasta ve ıhtıyacları olacak çocuklara yapar yardımcı olacak 05425605600 dan ullassın 3 hasta ve raporu ilik hastaları için arayın

Bir Cevap Yazın

Top