İnsan ve Doğa Etkileşimi İle İlgili Kompozisyon

İnsan ve Doğa Etkileşimi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri uzun kısa

İnsan ve Doğa Etkileşimi Kompozisyon

İnsan ve doğa etkileşimi tartışılmaz var olan bir gerçektir. Çünkü insan yaşadığı yerin doğal şartlarına göre hayatını şekillendirir. Tarih boyunca insanlar su kenarlarına, tarıma elverişli olan yerlere yerleşim alanları kurmuşlar ve yaşamlarını buralarda doğa ile iç içe olarak gerçekleştirmişlerdir.

Suyun olmadığı yerde tarım olmaz. İnsanlar tarım alanlarını sulayamazsa buralardan ürün elde edemezler. Su kanalları olmazsa yaşam zorlaşır, barajlarda su olmazsa insanlar hayatları devam ettirmekte zorluk çekerler. Dağlık bölgelerde yaşayanlar hayatlarını buranın iklim şartlarına göre düzenler. Evlerini soğuk iklim şartlarına uygun şekilde yaparlar, kılık ve kıyafetleri, yemekleri, alışkanlıkları yaşadıkları iklim şartlarına göre düzenlenmiştir.

İnsanın doğadan etkilenmesi gibi bazen de doğa insan kanalıyla değişikliğe uğrar. Kurak bölgelere barajlar yapılması,  taraçalandırma ya da ağaçlandırma çalışmaları insanın doğayı etkilemesine örnek olarak gösterilebilir. İnsan bazen de çevreyi kirleterek ya da tahrip ederek çevreye olumsuz etki de yapmaktadır.

İnsan ve Doğa Etkileşimi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

8 Yorum Yapılmış “İnsan ve Doğa Etkileşimi İle İlgili Kompozisyon

Bir Cevap Yazın

Top