İnsan Sevgisi ve Evrensellik İle İlgili Yazı

İnsan Sevgisi ve Evrensellik Konulu Yazı

İnsan dünyanın her yerinde aynı değeri taşır. Hiç kimse ırk, dil ve dini nedeniyle birbirinden ayrılamaz, hiç kimseye bu özelliklerinden dolayı pozitif ya da negatif ayrımcılık yapılamaz. Dünyadaki tüm insanlar eşittir ve dünyanın tüm insanları sevilmeye değerdir.

Her insanın kendine özgü özellikleri vardır. Kimse kimseye benzemek ya da sadece birileri istiyor diye kendini değiştirmek zorunda değildir. Önemli olan tüm insanları olduğu gibi kabul edip olduğu gibi sevebilmektir. Çünkü dünyada evrensel olan nadir şeylerden biri sevgidir. Dünyanın neresine giderseniz gidin orayı sevgi yönetir. Sevginin olduğu yerde kötülüğe yer yoktur. Sevgi tüm milletlerin ortak dilidir. Sevgi ile dolu bir gülümseme dünyanın tüm dillerinde aynı anlamı taşır.

İnsan sevgisi herkesin içinde barındırması gereken bir özelliktir. Herkesi sevmek elbette ki mümkün değildir ama sevmediğimiz insanlara karşı bile saygıyı yitirmemek gerekir.  Tüm dünyanın bayram yerine dönebilmesi için ilk şart insanların koşulsuz şartsız birbirlerini kabullenmeleri ve karşılıksız sevmeyi öğrenebilmeleridir.

İnsan Sevgisi ve Evrensellik İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

14 Yorum Yapılmış “İnsan Sevgisi ve Evrensellik İle İlgili Yazı

  1. arkadaşlar sağlık kurumları yöneticiliği dersınden yeni üniversalizm konulu ödevim var ne anlama geliyor

  2. çok güzel olmuş insanın kalpindeki sevgiyi ölçüyor ama biraz daha genişletile bilirdi ginede tşkler

  3. Aslında evrensellik sevginin temelidir ve bu yazıda kendini çok güzel bir şekilde ifade etmiş…

  4. Evrensellik nedir onu istiyorum ödevim bu çünkü 8. sınıf öğrencisine verilecek ödev mi bu ya bize de yazık size de evrenselliği daha bilmeyen var mesela bu site :(

  5. Bence çok güzel bir yazı olmuş ama insan sevgisi için güzel bir yazı olmuş. Evrenselliği yazının içinde görememdim o da gerekliydi. Onu keşke yazsaydınız tam olurdu ama olsun bilgin buna ermiş teşekkürler !

  6. bence iyi ve faydalı anlatılıyor herkeste okusun biraz insanlığın ne olduğunu anlasınlar

  7. yani idare eder fakat biraz daha eklenmesi gereken şeyler var yine de bana yardımcı oldu teşekkür ederim…

Bir Cevap Yazın

Top