Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2017

Her insan kendi adasında yaşar bununla ilgili kompozisyon

Her insan kendi adasında yaşar bununla ilgili kompozisyon kısaca. Her insan kendi adasında yaşar bununla ilgili kompozisyon

Her insan kendi adasında yaşar konusu ile ilgili kompozisyonu bu yazımızda bulabilirsiniz. İnsanlığın kendisini için güvenli gördüğü tek yer kendi yurdu, yöresi kendi konutudur. Bu kabuktan sıyrıldığında kendisini genelde çekingen ve yalnız kalmış gibi hisseder.

Her horoz kendi çöplüğünde öter sözü de bu durumu anlatmak için kullanılmıştır. Bu söz ile verilmek istenen mesaj şudur; Horoz kendi çöplüğü dışında bir alana gittiğinde ses çıkarmaz. İnsanlar da horozlar gibidir. Kendi vatanlarında veya kendi yuvalarında olduklarında rahat olurlar. İnsan en çok kendini evindeyken konfor içinde hisseder. Akşam olunca işinden dönüp ayaklarını uzattığında, ailesi ile sohbet ettiğinde tüm günün stresini unutur gider. O an bu kişiden mutlu insan yoktur.

Bütün insanlar kendi doğal ortamında mutlu olur ve kendisini orada huzur içinde hisseder. Kendi sesinin çıktığı, sözünü dinletebildiği yer kendi yaşama alanıdır. Bu sebeple de hiç kimse kendi kabuğundan ayrılıp başka bir yere, yeni çevrelere gitmekten memnun kalmaz. Çünkü farkındadır ki bu gittiği yerde yalnız olacaktır, hiç kimseye sözünü geçiremeyecektir ve bu durum da onu mutsuzluğa sürükleyecektir.

Her insan kendi adasında yaşar bununla ilgili kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. cemal kadir çiçek dedi ki:

    İşime çok yaradı teşekkürler

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları