Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ocak 2018

İnsan Hakları İle İlgili Yazı

İnsan hakları ile ilgili kompozisyon, insan hakları ile ilgili kısa yazı örneğimizi sizlerle paylaşıyoruz umarız faydalı olur.

Bütün insanlar doğanın düzeni gereği doğar, büyür, yaşar ve ölürler. İnsanlar doğduklarında hangi dile, dine, renge sahip olurlarsa olsunlar temel haklara sahip olarak doğarlar ve hiç kimse bu temel hakları insanların elinden alamaz.

İnsanlar, temel haklara sahip olduklarından dolayı özgür düşünce hakkına da sahiptir ve insanlar başkalarının haklarını gasp etmemek şartıyla haklarını sınırlar çerçevesinde kullanabilirler fakat insanların özgürlükleri başka bir kişinin özgürlüğünün başladığı yerde biter yani herkes kendi hakkını kullanırken aynı zamanda başka insanların haklarına da saygılı olmak durumundadırlar.

İnsanların sahip olduğu haklar, o insanların dili, dini ve vatandaşı olduğu ülkeye göre değişmemektedir yani dünyadaki tüm insanların yaşama, barınma, eğitim, seyahat, barınma, korunma gibi bir çok hakları vardır.

Kısacası; hiç kimse insanların haklarını ihlal edemez ve ellerinden alamaz aynı zamanda kimse de kimsenin hakkını gasp ederek kendi hakkını kullanmaya kalkamaz herkesin birbirine ve birbirinin insan haklarına saygı göstermek gibi bir zorunluluğu vardır. Çünkü insan haklarının gözardı edilmediği yerde adalet ve eşitlik vardır.

İnsan Hakları İle İlgili Yazı, İnsan Hakları İle İlgili Kompozisyon Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları