7:14 pm - Pazartesi Mart 27, 2017

İlkokulda ve Ortaokulda Kaç Zayıfla Sınıfta Kalınır

Çarşamba, 6 Nisan 2016, 14:35 | Güncel | 1.077 Yorum

Kaç zayıfınız olursa sınıfta kalırsınız. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin birçoğu bugünlerde sitemize 5. sınıfta kaç zayıf olursa sınıfta kalınır, 6. sınıfta kaç zayıfım olursa sınıfı geçerim ya da kalırım tarzında sorular yöneltiyorlar. Çoğu da kendince haklı, çünkü kimi öğrencilerin 3 ya da 5 zayıfı var ordan burdan duyduklarından hareketle sınıfta kalma korkusu yaşıyor. İşte bu noktada öğrencilerimizin içini rahatlatacak bir açıklama yapalım istedik. Böylelikle 7. sınıfta kalma varmı ya da 8. sınıfta kalma var mı gibi sorular da tam olarak yanıtını bulmuş olacaktır. 1,2,3,4 ya da 5 zayıfla sınıfta kalınır mı :

ogretmenogrenci

1,2,3,4,5,6 zayıfla sınıf geçilir mi, 1,2 zayıfım var ya da 3,4,5 zayıfım var sınıfı geçer miyim

Sevgili öğrenciler ister ilkokulda (1. Sınıf,2. Sınıf, 3. Sınıf, 4. Sınıf) olun isterseniz ortaokulda (5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf, 8. sınıf) her durumda eğer 3-4 ay gibi aşırı bir devamsızlığınız yoksa zayıflar yüzünden sınıfta kalmazsınız. Yazılılara düzenli olarak girmişseniz, isterseniz 2 ay devamsızlığınız ve 5-6 tane zayıfınız olsun yine de sınıfı geçerseniz.

2,3,4 ya da 5 Zayıfla Bile Sınıfta Kalmazsınız

Devir eski devir değil, günümüzde ilkokulda ya da ortaokulda sınıfta kalmak oldukça zor. Siz kalkıp da hiçbir yazılıya girmezseniz, 4-5 ay devamsızlık yaparsanız haliyle sınıfta kalırsınız. Eğer böyle bir öğrenci iseniz bir zahmet okumayın, okulu bırakın. Öteki hallerde devamsızlıktan kalma gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. İsterseniz hemen birkaç örnek verelim. Ali, Ahmet, Ayşe ve Fatma örneğini verelim, sonuç yazalım ve siz kendinizi bu örneklere göre kıyaslayın. Devamsızlıktan kalma 2013 örnekler :

Ali (3 tane zayıfı var; 20 gün devamsızlığı var, bütün yazılılara girmiş)   > Sonuç : Geçer

Ahmet (5 tane zayıfı var; 1 ay devamsızlığı var, 2 yazılı haricinde hepsine girmiş) > Sonuç: Geçer

Ayşe (4 Zayıfı var; 2 ay devamsızlığı var, 3 yazılıya girmemiş) > Sonuç: Geçer

Fatma ( Derslerinin hepsi zayıf, 5 ay devamsızlığı var, hiçbir yazılıya girmemiş) > Sonuç : Kalır

Kaynak: derszamani.net (Kaynak link gösterilmeden kopyalayanlar hakkında tarafımızca rahatsızlık verecek bir işlem başlatılacaktır.)

Kaç Zayıfla Sınıf Geçilir Sınıfta Kalma Var mı İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz. (Türkçe’nin kurallarına uygun ve doğru cümlelerle sorulan sorular cevaplandırılacaktır.)

1.077 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İlkokulda ve Ortaokulda Kaç Zayıfla Sınıfta Kalınır"

 1. eno dedi ki:

  ya türkçeden 45 ten assagı alırsak kalıyozmu

 2. buse dedi ki:

  Acil cevap vere birisin

 3. a dedi ki:

  böyle açıklamalar yaparak eğitime hizmetmi ettiğinizi düşünüyorsunuz

 4. buse dedi ki:

  Benim tam 26 gün devamsızlık var sınıfta kalınırmi

 5. ilkay dedi ki:

  Müzik dersinden sınıfta kalınır mı

 6. Songül dedi ki:

  Benim tam tamina 22 gun devamsizligim var sinifta kalirmiyim

 7. Dilek dedi ki:

  Cocugun kaydini imamhatip okuluna aldik 5. Sinif dini derslerde hic bir bilgisi yok malesef arapca ve kuran derslerinden zayif alir da diger dersleri gecer notta olursa sinifi gecermi zorunlu dersmidir bunlar gecmesi gerekirmi illa

 8. Ege dedi ki:

  10 gün devamsızım sınıfata kalırmıyım

 9. Samet dedi ki:

  8. Sınıfa gidiyorum devamsızlık 22 gun ortalamam 85 kalirmiyim acilll

 10. Devri dedi ki:

  Mtamatik 44

  ama ortalama 76 teşekür alırmıyım aciiil

  • teogcu dedi ki:

   45 altında not olmaması gerekiyor alamazsın. İsterse ortalaman 80 olsun yine de olmuyor. Ama sorun yapma benim matematiğim 42ydi hocaya rica ettim hocam siz verirseniz 74 puanla Teşekkür alacağim diye önce biraz belki kızar ama senin sadece 1 puanın eksikse verir mutlaka. :)

  • Pelin dedi ki:

   Alirsin

Yorum Yazın