Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Temmuz 2017

İlkokul 1. Sınıf Kayıt İçin Gerekli Belgeler

İlkokul 1. Sınıf Kayıt İçin Gerekli Belgeler ile ilgili görsel sonucu

Eğitim ve öğretim hayatına yeni başlayacak olan çocuklar ve aileleri heyecan içerisindeler. Çocuklar ilk defa okula gitmenin heyecanını ve stresini yaşarken, ne yapacakları konusunda endişe duymaktalar. Ailelerinden ilk defa ayrı bir yerde bulunacakları yer onlar için okul olacak. 72 ayını dolduran her çocuk okula kayıt yaptırabilecektir. Fakat kayıt yaptırmadan önce ailelerin, kayıt için gerekli belgeleri bilmesi ve hazırlaması gerekmektedir. Peki bu belgeler nelerdir? Bizler de bu gibi sorulara ait cevapları sizler ile paylaşmak amacı ile yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere İlkokul 1. Sınıf Kayıt İçin Gerekli Belgeler kısaca bilgi vereceğiz.

Çocukları okula kaydını yaptırmadan önce internet üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir. Sonrasında ikamet edilen eve en yakın okul çocuğa sunulmakta olup bu okula kayıt yaptırmaya gidebileceklerdir. İnternet üzerinden başvuru yapılmadan herhangi bir okula gidilmesi durumunda kayıt geçersiz sayılmaktadır. Kaydın yaptırıldığı site ise www.meb.gov.tr olmaktadır. Bu siteye TC kimlik numarası ve adres ile giriş yapılabilmektedir. Daha sonrasında ise okula gitmeden önce gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Okula kayıt yaptırmaya gitmeden önce hazırlanması gereken evraklar ;

 • İlçe nüfus müdürlüğünden alınmış nüfus kayıt örneği
 • Çocuğa veli olacak olan anne ya da babaya ait nüfus cüzdanı ya da nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Çocuğun nüfus cüzdanı ya da nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vesikalık fotoğraf (Sayısı okuldan okula değişiklik gösterebilmektedir.)

İlkokul 1. Sınıf Kayıt İçin Gerekli Belgeler Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Özge dedi ki:

  Bu sene kızımı ilkokul 1. sınıfa kayıt ettireceğim. İlkokul için gerekli evraklar arasında sağlık raporu var mı bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

  1. Müzeyyen sever dedi ki:

   Bizden istemediler hayir

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları