Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mart 2018

İlkokul 1. Sınıf Kayıt İçin Gerekli Belgeler 2017 2018

İlkokul 1. Sınıf Kayıt İçin Gerekli Belgeler ile ilgili görsel sonucu

Eğitim ve öğretim hayatına yeni başlayacak olan çocuklar ve aileleri heyecan içerisindeler. Çocuklar ilk defa okula gitmenin heyecanını ve stresini yaşarken, ne yapacakları konusunda endişe duymaktalar. Ailelerinden ilk defa ayrı bir yerde bulunacakları yer onlar için okul olacak. 72 ayını dolduran her çocuk okula kayıt yaptırabilecektir. Fakat kayıt yaptırmadan önce ailelerin, kayıt için gerekli belgeleri bilmesi ve hazırlaması gerekmektedir. Peki bu belgeler nelerdir? Bizler de bu gibi sorulara ait cevapları sizler ile paylaşmak amacı ile yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere İlkokul 1. Sınıf Kayıt İçin Gerekli Belgeler kısaca bilgi vereceğiz.

Çocukları okula kaydını yaptırmadan önce internet üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir. Sonrasında ikamet edilen eve en yakın okul çocuğa sunulmakta olup bu okula kayıt yaptırmaya gidebileceklerdir. İnternet üzerinden başvuru yapılmadan herhangi bir okula gidilmesi durumunda kayıt geçersiz sayılmaktadır. Kaydın yaptırıldığı site ise www.meb.gov.tr olmaktadır. Bu siteye TC kimlik numarası ve adres ile giriş yapılabilmektedir. Daha sonrasında ise okula gitmeden önce gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Okula kayıt yaptırmaya gitmeden önce hazırlanması gereken evraklar ;

 • İlçe nüfus müdürlüğünden alınmış nüfus kayıt örneği
 • Çocuğa veli olacak olan anne ya da babaya ait nüfus cüzdanı ya da nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Çocuğun nüfus cüzdanı ya da nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vesikalık fotoğraf (Sayısı okuldan okula değişiklik gösterebilmektedir.)

İlkokul 1. Sınıf Kayıt İçin Gerekli Belgeler Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Sevim dedi ki:

  Kızım 6 yaşında okula gitmek için çok istekli görünüyor ben de bu yüzden 1.sınıfa yazdırmak istiyorum kaydını yaparlar mı acaba?s

  1. Mehmet dedi ki:

   Tabiki de

 2. Esraozturk dedi ki:

  Turkiye cumhuriyeti vatandasi olmayanlar okula kayit yaptirabilirmi

 3. Eylem dedi ki:

  Ücret gerekiyor mu bir mecburiyeti var mı ikizlerimi okula kayıt yaptıracam bu sene ablamdan para istemişler okul müdürü

 4. Yunus dedi ki:

  Biz okula kayıt için gittik hemde iki kez ama kaydı var hiç bir belge ye gerek yok denildi bu normal mi

 5. Rıdvan önder dedi ki:

  Sadece babanın bilgisi yeterli mi

 6. Rıdvan 9nder dedi ki:

  Sadece babanın bilgisi yeterli mi

 7. Emrah dedi ki:

  Bugün kayıt olmaya gittik 2007 den beri oturduğum adresten elektrik ve su faturası istediler ikametgah götürdüm 2007 den beri orda oturduğum yazıyor ama labul etmediler kayıt yaptıramadık

 8. ASLI dedi ki:

  Bugün kizimi 1. Sinifa kayit yaptirdik bizden 50 lira tutarinda evrak ve ayrica bagis yapmamizi istediler

 9. muhterem dedi ki:

  ben çocuğumu ilkokula kaydedecem benden 30 tl pul 2 a4 kağıdı istediler

 10. Sz dedi ki:

  Şuan okullarda adınıza kayıtlı elektirik doğalgaz faturası isteniyor, yasada böyle bir uygulama yok neden okullar bizden bu belgeleri istiyor böyle belge istemek nüfus müdürlüğün işi

  1. u.g. dedi ki:

   Adrese dayalı kayıt sistemi nedeniyle eğitim bölgelerinde bulunan okulların mevcutları kayıt dönemi öncesinde aday kayıt döneminde belirleniyor ve okullar buna göre hazırlık yapıyorlar. Bazı veliler bulundukları bölge dışındaki okullara kayıt yaptırabilmek için adres değişikliği yapıp istedikleri okula kayıtların düşmesini sağlıyorlar. Okul yönetimleri bu adresleri kontrol edip, öğrencinin belirtilen adreste yaşayıp yaşamadığını öğrenmekle mükellef. Ayrıca E-Okul sistemi kayıtlarda adres bilgilerini Nufüs Müdürlüğüne ait MERNİS ile bağlı şekilde yürütüyor. Dolayısıyla idare fatura istemekte haklıdır.

   1. C.türk dedi ki:

    Fatura tamam ama bazı okullar bölgede oturduğuna dair apartman yönticisinden tüm ailenin orda oturduğuna dair resimli kaşeli belge istiyor bu yasalmıdır? Yoksa para kopatmak için yapılan bir tuzak mı?

 11. Ayhan karanfil dedi ki:

  çocuk başka misafir de misafir görüküyo biz nasıl kayıt yaptıracagız

 12. ahmet dedi ki:

  1. sınıf için hiç bir belgeye gerek yoktur. Okula gittiğiniz zaman size verilecek dilekçe ve doldurmanız gereken bir kaç belge o kadar nüfus cüzdanınızı alın gidin.

 13. Ali dedi ki:

  Kayıt parası istiyorlarmi benden 259 lira istediler şikayet dilekçesi verecem MEB ye

 14. Özge dedi ki:

  Bu sene kızımı ilkokul 1. sınıfa kayıt ettireceğim. İlkokul için gerekli evraklar arasında sağlık raporu var mı bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

  1. Müzeyyen sever dedi ki:

   Bizden istemediler hayir

   1. barış karakaş dedi ki:

    Bizden porcoz domestos a4:kkağıdı vekimlik fptokopisi

    1. sevgi tezcan dedi ki:

     domestos ve porcoz ne alaka ya okullar da sasırdı ne ıstıceklerını valla

Yorum Yaz

e okul