İlk Çağ Medeniyetlerinin Bilimsel Gelişmelere Sağladığı Katkılara Sizler De Örnek Veriniz.

Bu yazımızda ilk çağ medeniyetlerini bilimsel gelişmelere sağladığı katkılara sizler de örnek veriniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İlk çağ medeniyetleri bilimsel gelişmelere katkı sunmuşlardır. Çünkü bilimsel bilgiler insanlık var olduğundan önce de dünya ve evren düzeninin oluşmasında etkili olmuştur. Bilimsel bilgilerin keşfedilmesi ve hayatı kolaylaştıracak derecede teknik imkanlara ortam hazırlaması medeniyetler tarafından da kullanılmıştır.

İlk çağ medeniyetleri bilginin aracı olan kitaplar için kütüphaneler kurmuşlardır. Bu kütüphaneler bilimsel bilginin gelişmesinde etkili olmuştur. Mısırlılar mumyalamayı geliştirirken, Çinliler, barut, mürekkep, kağıt ve matbaanın gelişmesinde etkili olmuşlardır. Bilimsel bilginin ileri düzeyde kullanılmasının önünde ilk çağda yapılan çalışmaların etkileri bulunmaktadır. Teknik ilerlemeler sürekli bir tekamül halinde olmuştur.

1 yorum

  1. İlk çağ medeniyetlerinin bilimsel gelişmelere sağladığı katkılara örnek verin dedi öğretmenimiz bir etkinlik çalışmasını yaparken ben tarım aletleri dedim ama aklıma hiç matbaa gelmemişti o daha iyi bir cevap bence de

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.