Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Temmuz 2018

İletişimi Engelleyen Davranışlar

İnsanlar hayatları boyunca başka insanlar ile iletişim halinde olurlar. İletişim insanların bir ihtiyacı olarak kabul edilmiş ve insanlar arası iletişimin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için birçok tavsiye verilmiştir. Çünkü günümüzde kimi zaman insanlar iletişim kurarken birbirlerini tam olarak anlayamayabilmektedir. Bu durumu sebep olan iletişimi engelleyen bazı davranışlar söz konusu olmaktadır. Peki iletişimi engelleyen bu davranışlar nelerdir? Bir insanın başka bir insan ile iletişim kurarken hangi davranışları sergilememesi gerekir? Bu soruların yanıtına ulaşmak sizin başka bir insan ile kuracağınız iletişimde olumsuz sonuçları ortadan kaldırmaya yetecektir.

İnsanlar birbirleri ile iletişim kurarken en çok anlaşmazlıkları birbirlerini tam olarak dinlememeleri yüzünden yaşarlar. Bir insan sizi bir şey anlatıyorken onun sözünü keserek lafa dalıyorsanız, bu iletişim çok sağlıklı olmayacaktır. Bu yüzden iletişimi engelleyen en önemli durumlardan bir tanesi, bir başkası konuşurken onun sözünü keserek sizin konuşmaya başlamanız olacaktır. Bu yüzden her insan konuşmaya başlamak için karşısındaki insanın sözünün bitmesine dikkat etmesi gerekmektedir.

İletişimi engelleyen davranışlardan bir tanesi de yanlış kelime seçimidir. İnsanlar yanlış kelimeler seçerek kendilerini yanlış ifade edebilmektedir. Bu yüzden bir insan ile iletişim halindeyken, ona söylemek istediklerimizi önce bir düşünmemiz gerekmektedir. Kendimizi en iyi şekilde ifade edebilecek kelimeleri seçmeli ve daha sonra karşımızdaki kişiye aktarmalıyız. Aksi durumda ortaya çıkan iletişimin sağlıklı olmadığını göreceksiniz.

İletişimi Engelleyen Davranışlar Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz