İletişim araçlarının önemi

iletişim araçlarının olumlu ve olumsuz yönleri, iletişim araçlarının olumsuz yönleri konularında sizler için bir yazı hazırladık.

İletişim araçları sayesinde günümüzde kültürel değerlerimizi koruyabiliriz, bu yalnızca bir olumlu etkidir yazımızda devamını da inceleyeceğiz.

Kültürel değerlerimizi yaşattığımız, arkadaş ve akrabalarımızın hal ve hatırını sormak bir Türk geleneğidir. Birçok uygarlık akraba ve aile ilişkileri sayesinde güçlenmiştir. Günümüz ailelerinin birbirinden uzak yaşamaları ilişkilerde kopmaya neden olmuştur. Ancak iletişim araçları sayesinde, bu bağlar yakınlaşmaya başlamıştır.

İletişim araçları sayesinde, kültürel değerlerimizi yaşatmak için akrabalarımızla konuşabiliriz. Bunu iletişim araçları sayesinde yaparız, örneğin dini bayramlarda ailemizi aramak kültürümüzün devamını sağlar.

İletişim araçları ailemizin birlikteliğini devam ettirir. Türk geleneklerimizde de ailesel bütünlük, büyüklere saygı oldukça önemli bir yer tutmaktaydı.

İletişim araçlarının önemi hakkındaki yazımızla ilgili yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

8 yorum

  1. ya bu ne ya tek tek vermesinler gerçekten haksızlık oluyor bazılarına veriyorlar bazılarına vermiyorlar bana kalsa bu senedede kimseye vermem verirsemde hepsinin üretimini yapar sona herkese aynı günde veririm mesela ben imamhatip lisesindeyim bize erilmiyecek ama bazı okulara eriliyor onlar 4 yıl boyun ca kulanacakj bize hiç verilomeyecek BÜYÜK HAKSIZLIK…

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.