İklimlendirme-Soğutma Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve İklimlendirme-Soğutma bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte İklimlendirme-Soğutma Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

İklimlendirme-Soğutma Bölümü Tanıtımı:

İklimlendirme-soğutma programının amacı, ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinin kurulması, imâli ve çalıştırılması alanında görev yapacak ara insangücünü yetiştirmektir.İklimlendirme-soğutma teknikerleri kamu kuruluşlarına veya özel kuruluşlara ait fabrika veya imalathanelerde, soğuk hava depolarında çalışabilirler veya özel tamir atölyesi açabilirler.

Programın Amacı: İklimlendirme-soğutma programının amacı, ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinin kurulması, imâli ve çalıştırılması alanında görev yapacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: İklimlendirme-soğutma programında, matematik, fizik teknolojisinin bilimsel ilkeleri, bilgisayar, iklimlendirme ve soğutma ilkeleri, iklimlendirme sistemleri, koruyucu bakım ve arıza teşhisi gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: İklimlendirme-soğutma programında eğitim görmek isteyen bir kimsenin matematik, fizik ve özellikle mekanik konulara ilgi duyulması ve bu alanlarda başarılı olması, şekilleri algılama, gözlerini ve ellerini koordineli bir şekilde çalıştırabilme gücüne sahip olması gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler:İklimlendirme-soğutma programını bitirenlere “İklimlendirme-Soğutma Teknikeri” ünvanı verilir. İklimlendirme-soğutma teknikeri makine mühendisinin gözetimi ve yönetimi altında binaları ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinin yapımı, kurulması ve çalıştırılması için planlanan işleri yürütür; motorları monte eder, boruları döşer, sistemin bakımı ve onarımını yapar.

Çalışma Alanları: İklimlendirme-soğutma teknikerleri kamu kuruluşlarına veya özel kuruluşlara ait fabrika veya imalathanelerde, soğuk hava depolarında çalışabilirler veya özel tamir atölyesi açabilirler

İklimlendirme-Soğutma Nedir, İklimlendirme-Soğutma Ne İş Yapar, İklimlendirme-Soğutma Maaşları, İklimlendirme-Soğutma İş İmkanları, İklimlendirme-Soğutma İş Çalışma Alanları, İklimlendirme-Soğutma Mesleği Hakkında Bilgiler, İklimlendirme-Soğutma Bölümünün Geleceği, İklimlendirme-Soğutma Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, İklimlendirme-Soğutma Bölümü Tercih Edilir mi, İklimlendirme-Soğutma Tanıtımı, İklimlendirme-Soğutma Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, İklimlendirme-Soğutma Mezunları Ne İş Yaparlar , İklimlendirme-Soğutma Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, İklimlendirme-Soğutma İş Bulma Durumu

> İklimlendirme-Soğutma Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

4 Yorum Var. Siz de Hemen Yorumunuzu Yazabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.