İç Anadolu Bölgesi’nin Turistik Yerleri

İç anadolu bölgesi turistik yerleri, iç anadolu bölgesindeki tarihi turistik yerler, İç Anadolu’daki tarihi turistik gezilebilecek yerleri size anlatacağız. İç anadolu bölgesindeki turistik yerler hakkında bilgi vereceğiz.

İç Anadolu Bölgesi’nin en meşhur turistik yeri Peri Bacaları’dır. Kapadokya ve Ihlara Vadisi ise diğer önemli turistik yerlerdir. Tarihi yerler ise zenginlik göstermektedir. Çorum Alacahöyük Milli Parkı, insanlık tarihinin ilk başladığı yer olarak kabul edilir. Diğer doğal güzellikler ise Yozgat Çamlığı Milli Parkı ve Göreme Tarihi Milli Parkı koruma altına alınan turistik doğal yerlerdir.

Başkent Ankara’daki Anıtkabir, Ankara Kalesi ve Avrupa’nın en büyük müzelerinden Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Polatlı’daki Gordion şehri ünlü turistik yerlerdendir.

Nevşehir Ürgüp, Göreme, Avanos, Kapadokya; Konya’da Mevlana Türbesi, Alaaddin Cami, Nasrettin Hoca Türbesi önemli turistik yerlerdendir. İç Anadolu Bölgesi’nin ünlü turistik yerleri buralar. Siz de İç Anadolu Bölgesi’nin turistik yerleri hakkında görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

kapadokya

5 yorum

  1. çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık, İç Anadolu Turistik yerleri kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.