Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Şubat 2018

İbrani Dili ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması 2017 2018

2017 Yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve İbrani Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için İbrani Dili ve Edebiyatı Taban ve Tavan puanları ile İbrani Dili ve Edebiyatı 2017 YGS LYS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını bir araya getirdik … Bu puanlar 2017 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2018 YGS ve LYS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar . 2017 2018 İbrani Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şu şekilde :

ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
TABAN(EN
KÜÇÜK)PUAN
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
Erciyes Üniversitesi (Kayseri) İbrani Dili ve Edebiyatı 31 31 DİL-3 281,12384 61.500 344,27170

İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları 2017 2018, İbrani Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası sıralaması 2017 2018, İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümü Olan Üniversiteler, İbrani Dili ve Edebiyatı Puanı 2017, İbrani Dili ve Edebiyatı Puan Türü, İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, İbrani Dili ve Edebiyatı Kontenjanları 2017 2018
İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Yorumlarınızı Bizlerle Anında Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. davut dedi ki:

  üniversiteye gitmeye gerek yok internetten öğrenilebilir ben öyle yaptım öğrendim en fazla alacağı zaman 3 ay

  1. Murat dedi ki:

   İnternetten öğrenme çok kısıtlı. Nasıl öğrendiğinizi, hangi kaynaklardan yararlandığınızı öğrenebilir miyim Davut bey

   1. ari dedi ki:

    ingilizce biliyorsanız birçok kaynak var, youtube, siteler, pdfler. üstelik üstüne düştünüz mü kolay öğrenebileceğiniz bir dil.

 2. Tevhid dedi ki:

  Güzel bir dil . Ama her işte olduğu gibi ibraniceyi de sevmelisiniz .Konuşanı az ama önemli bir ülkenin dili tarihi derinliği olan bir dil. İş imkânı çok geniş değil diye düşünüyorum . Başbakanlık , Basın Yayın ve Enformasyon , Dışişleri Bakanlığı gibi kurumlarda çalışılabilir. Bir hususu da belirteyim İsrail – Türkiye ilişkileri gelişiyor bunun sonucu olarak özel sektördede mezunlar için istihdam alanı olabilir.

 3. Mustafa dedi ki:

  Kaç puan almamız gerekiyor yerleşmek için tavan puanlar çok yüksek

 4. Gökhan dedi ki:

  Yorum yapan arkadaşlar eskide kalmış galiba. Ben bu yıl 3. Sınıfa geçiyorum ve bence ülkemizin ihtiyacı olan bir dil, ama severek gelmek şart. Gelip adı üniversite mezunu olsun derseniz ve sevmezsiniz zaten hiçbirşey öğrenemezsiniz. Şu anda 4 hocamız var ve işlerini de gayet güzel yapıyorlar. Ders saatlerinde hepsi zamana uyuyor. Hiçbir problem yok dersek yine de yalan olur ama yeni açılan bir bölüm olduğu için eksikleri var ama hocalarımız bu eksikleri kapatmak için canla başla uğraşıyorlar. Eğer severek gelirseniz başarılı olmanız içten bile değil.

  1. Kübra dedi ki:

   Sanırım şuan mezunsunuz. İs bulabildinizmi? Bende ek tercihlerimde yazdım cıkarsa gitmeyi dusunuyorum.

 5. yoseff dedi ki:

  ibranice okuyorm ama keske bunu okuycama gidip 2 yıllık en gereksiz böülüm okusaydm bundan iyidi cok pişmanım egitim denen hiçbir şey yok bölümde okula bile gelmessiniz bölümle ilgilenen kimse yok tek 2 hoca var onlarda istedikleri zaman derse gelirler. aklınız varsa eger bu bölümü tercih etmeyin yeni iş imkanı var diyorlar ama egitim olmadıktan sonra nereye işe alcaklar seni hepsi hayal dünyasında bunların……

  1. Adınız ... dedi ki:

   yeni hocaların geldiyini duydum…ben de yan dil olarak yapmak istiyordum,o yüzden ilgilendim..o kadar mı kötü?

 6. ayxan dedi ki:

  Ibraniceyi cok rahat 45 gunde metroda ishe gidip gelerek calisan birisi olarak her hangi bi kursa gitmeye gerek olmadigi kanaatindeyim.
  avrupa dillerine cok benzeyen bir grameri var. Semit dillerinden sadece kelime yapisi ve sagdan sola yazilmasi kalmish.

 7. Hande dedi ki:

  Hocamın yanlış tercih yapması sonucu ingiliz dili ve edebiyatı yerine burası geldi ve o tavan puanıda bana ait… gitmeyi düşünmüyorum gerçekten çok üzücü bi durum Allah kimsenin başına vermesin böyle bir şey..

 8. fatma dedi ki:

  Bu sene 3.senesi ama hic bir imkani yok sadece 2 hocasi bir dersligi var dil bolunu ama fonotik dersi yapilamiyor cunku tek bir bilgisayari bile yok tercih edecekseniz hele aehir disindan gelecekseniz iki kere dusunun derim

 9. Berkay dedi ki:

  Ygs ve Lys-5 te kaç net yaparak bu taban puana ulaşılır ?

  1. merry dedi ki:

   aklınız varsa gelmezsiniz . bu bölümü okuyorum .ve tam bi rezillik…

Yorum Yaz