Hz. Yahya’nın Mucizeleri

Hz. Yahya’nın Mucizeleri Nelerdir

Yahya’nın bilinen iki mucizesi vardır. Birincisi: Kral Herod’un askerlerinden kaçarken yanındaki bir kayanın dillenerek, “Ey Allah’ın peygamberi, yanıma gel!” demiştir. Bunun üzerine Hz. Yahya, kayanın yanına gelmiştir. İçi oyulmuş kayanın içine girmiş ve orada saklanmıştır. Askerler kayanın yanına gelince kayadan oklar çıkarak askerleri vurmaya başlamıştır. Bunun üzerine sağ kalan askerler korkarak oradan kaçmış böylece Hz. Yahya’nın hayatı kurtulmuştur.

İkinci mucizesi ise insanlara gündüz yıldızları göstermesidir. Şam’daki insanlar onun peygamber olduğuna inanmak için gündüz vakti yıldızları göstermesini istemiştir. Bunun üzerine Allah Yahya peygamberin duasını kabul etmiş, birden gökyüzünde güneş olmasına rağmen bütün yıldızlar parlamaya ve gözle görülmeye başlamıştır.

Hz. Yahya’nın Mucizeleri Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

9 yorum

  1. Hz. Yahya Peygamber, Kral 1. Herod; üvey kız evladı ile evlenmek isteyince (veya kızkardeşinin kızı da olabilir), bu duruma karşı çıkıp, Hz. Yahya bunun olamayacağını, Hz. İsa dinine göre bunun olamayacağını söyleyince, kızın ve annesinin kışkırtmasıyla, Hz. Yahya’nın kafasının kesilmesi istendi. Hz. Yahya’nın kesilmiş kafası dile gelip, kral 1. HEROD’a haram işlediğini, bunun yasak olduğunu söyledi. Bu şekilde konuşması onun bir mucizesidir.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.