Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2018

Hukuk Fakültesi Okumak İçin Hangi Sınavlara Girilmeli YGS LYS

Bu yazımızda hukuk fakültesi okumak için hangi sınavlara girilmeli YGS LYS kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkemizde mecburi eğitim ve öğretim yılı on iki yıldır. İlköğretim, ilkokul, ortaokul diye ayrılır. Ortaöğretim dört yıl boyunca devam eder. Toplamda on iki yılın sonunda öğrenciler, üniversite sınavlarına girmek isterlerse başvuruda bulunabilirler.

 

Üniversite sınavları ülke genelinde iki ana oturumda yapılmaktadır. YGS ve LYS merkezi sınavları oluşturmaktadır. Biri giriş sınavı diğeri yerleşme sınavıdır. Giriş sınavına giren ve barajı aşan kişiler ikinci sınava girmeye hak kazanır.

Hukuk Fakültesi’nde okumak isteyen bir öğrenci lisede eşit ağırlık bölümünü seçerse sınava hazırlanması kolay olur. Hukuk Fakültesi TM – 2 puan türüne göre öğrenci alır.

Hukuk Fakültesi’ne girmek isteyen biri şu sınavlara girmelidir:

*YGS

*LYS – 1, LYS – 3 (Matematik – Geometri, Edebiyat – Coğrafya)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ayhan yurtseven dedi ki:

    Öğrencilere yanlış bilgi vermeyin. Hukuk 2015 ten itibaren TM3 ile öğrenci alıyor.

  2. Beyza Nur Bekmezci dedi ki:

    Merhabalar ben mf öğrencisi son sınıftayım bunun lys’de bana faydası olur ve hukuk için ygs’de baraji geçmek yeterli olur mu yoksa ygs’de de iyi bi puan mi almak gerekiyor?

  3. Onur dedi ki:

    Ben üniversite sınavına hazırlanıyorum ve hukuk okumak istiyorum ama hukuk fakültesi için lys’de hangi sınavlara girmeliyim bilmiyordum beni aydınlattınız iyi bir rehberlik oldu :)

Yorum Yaz

e okul