7:47 pm - Pazartesi Mart 27, 2017

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Kompozisyon

Pazar, 2 Ekim 2016, 11:01 | Öğrenciye Bilgiler | 54 Yorum

Hayatta En hakiki mürşit ilimdir sözüyle ilgili kompozisyon örnekleri uzun ve kısa aşağıdan bakabilirsiniz.

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Kompozisyon

İlim evrende var olan her şeyi mantık çerçevesinde ispat ve deneysel yöntemlerle ortaya koyan çalışmalara verilen isimdir. İlimde tartışma olmaz. Ortaya konulan bilgiler kanıtlanmış ve deneyler ile ortaya konmuştur. İlim nesneldir. Zaman zaman önceki ispatlanan çürütülüp yerine farklı kuramlar ortay atılsa da ilim genellikle tartışılmaz doğru olan gerçekleri ortaya koyar.

Atatürk bu sözünde Türk milletini bilimin ışığından ayrılmadan doğru yolda yürümeyi hedef göstermektedir. İnsanların bilimden uzak, izafi ve kişisel kanılarına göre hayatlarını sürdürmeleri toplumu bir kaosun içine sokar. Bu nedenle bilim insanlığa her zaman doğru yolu gösterir. Onları hurafelerden, çağın uzağında kalmış düşüncelerden uzak tutar. Bilimin ışığında yapılan çalışmalar gelecekte yapılacak olan bilimsel araştırmalara zemin hazırlar. Her gün yeni bir araştırma yapılarak bir adım daha ileriye gidildiği taktirde insanlık çok daha aydınlık yarınlara ulaşacaktır.

Çağımız bir araştırma, bilgiyi elde etme ve edinilen bilgiyi kullanabilme çağıdır. Toplumlar içine girdikleri çıkmazlardan ancak bilimsel yollardan yürümekle kurtulurlar. Bilginin peşinden koşulduğu ve bu sayede diğer toplumların önüne geçildiği bir dünya da bizler de kılavuz olarak bilimi görmeli, bu sayede hem kendimizi hem de ülkemizi geliştirmeye çalışmalıyız.

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Sözüyle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

54 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Kompozisyon"

 1. Irmak dedi ki:

  Lan siz kimsiniz de bu siteden kopya çekiyorsunuz ??? En başta çıkan sitede de bunlar yazmıyordu.Artık başkaları buradan kopya çekmişse onların canı cehenneme.

 2. asdadasd dedi ki:

  Biraz hata olsa da yine de güzel olmuş.Artık bu sayfayı yazanlar inşallah düzeltirler.

 3. Ebrar dedi ki:

  Çok güzel

 4. gugd dedi ki:

  biraz değiştirerek ödev yaptım bazı yerler çok güzel sayılmaz ama yinede teşekkürler :)

 5. sanane dedi ki:

  eh fena değil. ama hiç kompozisyona benzemiyor. hocaya götürsem bunu sen yazmamışsınki der. ne işime yaradı şimdi. düzgün yazar insan lan.

Yorum Yazın