Hayalimdeki Toplumu Anlatan Kompozisyon

Hayalimdeki toplumu anlatan bir kompozisyon hakkında bilgi kısaca, hayalimdeki toplumu anlatan kompozisyon.

Hayalimdeki toplum konulu bir kompozisyon hazırladık sizin için. İnsanlar toplum içinde yaşarlar ve toplumun birer parçasıdırlar. Bu nedenle herkesin ilerde görmek istediği bir toplum ile ilgili hayalleri vardır. Benim hayalimdeki toplumda her zaman barış ve kardeşlik var. Yardıma muhtaç insanlara yardım edilen, kimsenin kimseyi hor görmediği, birbirine saygılı bir toplum hayal ederim. Bu şekilde kavgasız gürültüsüz bir toplum ile ülkemizin daha ileriye gitmesini sağlayacaktır.

Hayalimdeki toplumda hiçbir suça, hırsızlığa, katillere yer yok. Herkes eğitimli, herkes kötülüklerin bilincinde ve iyiliklerin peşinde. Komşuları, arkadaşları, akrabalarıyla herkes barış içinde ve sevgi dolu. İnsanlar tanımadıkları insanlara bile selam veriyor, gülümsüyorlar. Parklarda, bahçelerde çocuklar şen şakrak oyunlar oynuyorlar, hem de hiçbir endişeleri olmadan. Anne ve babaların gözleri arkada kalmıyor çünkü suç işlenmiyor.

Kadınlara şiddet uygulanmayan bir dünyada yaşamak istiyorum. Herkes birbirine insan olarak değer vermeli ve çocuklar da bu toplumda üzerine düşeni yapmalı. Büyüklere saygılı davranan, yaşlanınca anne babalarına bakan çocuklar görmek istiyorum ki hiçbir anne baba üzülmesin, çocuklarına kırılmasın. Çocuklar da büyüklerinden şiddet görmesin ve istismar edilmesin istiyorum. Bazı toplumlarda çok acımasızca olaylar hala görülmekte. Bunların olmadığı huzurlu bir dünyada yaşamak çok güzel olmaz mıydı?

Kimilerinin toplumdan beklentisi farklı olsa da herkes üzerine düşeni yapmalı ve en azından toplumdaki huzura katkı sağlamalı. Çevreyi korumalı bu dünyanın kıymetini bilmeli ki daha güzel bir dünyada yaşanabilsin.

Hayalimdeki Toplumu Anlatan Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.