11:13 am - Cumartesi Mart 25, 2017

Hamam Otu Tozu Nedir Nasıl Kullanılır Zararları ve Yararları

Pazar, 2 Ekim 2016, 11:02 | Sizden Gelenler | 51 Yorum

Hamam Otu Tozu Nasıl Kullanılır, Hamam Otu Tozu Zararları Nelerdir, Hamam Otu Tozu Nedir Yararları Hakkında Bilgi

Hamam otu tozu vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın bitkisel yolu. Hiçbir acı duymadan, uzun süre uğraşmadan, çok paralar harcamadan bu tüylerden kurtulmak mümkün. Peki ama bu bitki nasıl kullanılıyor, istenmeyen tüylerden kurtulmak için gerçekten etkili mi, zararları var mı? Bunları sizin için araştırıp derledik.

Hemen hemen herkes özellikle de bayanlar vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için epilasyon, lazer gibi yöntemleri deniyor. Ancak bunlar hem pahalı hem de oldukça ağrılı yöntemler. Hal böyle olunca kadınlar alternatif yöntemler üzerinde yoğunlaşıyor. Bunların başında da hamam otu tozu geliyor. Sadece yapılması gereken aktardan hamam otu tozunu almak ve istenmeyen tüylerin olduğu bölgelere uygulamak. Hem ağrısız hem de diğer yöntemlere oranla çok ucuz.

hamam otu

Bu ürünü nereden bulabilirim?

Hamam otu tozunu aktarlardan veya son zamanlarda oldukça yaygın olan bitkisel ürünler satan dükkanlardan bulabilmeniz mümkün.

Hamam Otu Tozu Nasıl Uygulanır?

Hamam otu tozuna sadece su eklenerek krem kıvamında bir karışım hazırlanır. Sonra istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye uygulayın. Karışım ne çok sıvı ne de çok katı olmalıdır. Bu karışım yüz hariç tüm vücuda uygulanabilir. En fazla beş dakika bekletin ve ardından bu bölgeyi yüzeyi sert bir bez yardımıyla tüylerin dökülmesi için hafifçe ovalayın.

Hamam Otu Tozunun Zararı Var mıdır?

Bulantı, karın ağrısı, kanlı-müküslü ishal, kanamalar, istifra, kusmukta sarımsak kokusu, hipovolemik şok, böbrek yetmezliği yan etkilerinden bazılarıdır. Morarma, bilinç kaybı, koma,  güçten düşme, boşaltım bozuklukları, deride tümör meydana gelmesi, şuur bozukluğu, sinir sistemi bozukluğu, kansızlık ve tırnaklarda tipik çizgilerin belirmesi de görülen yan etkilerdendir. Solunum ve dolaşım merkezleri felcine bağlı olarak koma ve ölüm ortaya çıkabilir.

Hamam Otu Tozu Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karışım yüze ve göze kesinlikle temas ettirilmemelidir. Bu yüzde ve gözde tahrişe ya da ağır yaralanmalara sebep olabilir.

Hamam Otu Tozu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

51 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Hamam Otu Tozu Nedir Nasıl Kullanılır Zararları ve Yararları"

  1. Mehmet dedi ki:

    Arklar tüy-dök diye 200gr paket halinde aldım, karışımı krem kıvamına getirdimi genetikal bölgeler hariç, kullanabilirsiniz. 5 dk sakına geçmeyin, elinize kesinlikle lateks eldiven takın vücudunuz hassassa kızarıklır olabilir, işlem sonrası nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Bide kapali ortamda fazla koklamayın!

Yorum Yazın