Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2018

Güvenilir Aile Planlaması Yöntemlerinin Doğru Bir Şekilde Kullanılması Anne ve Çocuk Sağlığını Nasıl Etkiler

Güvenilir Aile Planlaması Yöntemlerinin Doğru Bir Şekilde Kullanılması Anne ve Çocuk Sağlığını Nasıl Etkiler hakkında bilgi kısaca.

Aile planlaması ailelerin bakabileceğinden fazla çocuk sahibi olmaması için önemli bir planlamadır. Bu sayede lohusalıkla alakalı anne ölümleri, düşükler ve istenmeyen gebelikler azalır. Ayrıca kısa zaman aralıklarında fazla miktarda doğum yapmak annede üreme organı hastalığı ile beraber kansızlık ve vitaminsizlik yapar.

Fiziksel sorunların yanında gebe kalma korkusu anneye ruhsal sorunları da getirir. Çocuk sağlığının korunması için de aile planlaması önemlidir. Çocukların zayıf doğması ve erken doğması gibi sorunlar azaltılır. Bir aile eğer bakabileceğinden fazla çocuk yapmazsa o zaman çocukları daha sağlıklı olur ve daha iyi bireyler olarak yetişir. Aileler bu şekilde çocuklarına gereken yeterli ilgiyi ve şefkati verebilir.

Gelişmiş ülkelerde aile planlaması çok mühim tutulmaktadır. Toplum sağlığı bu sayede korunmaktadır. Sağlıklı anne ve çocuk sayısı bu toplumlarda daha fazladır. Ayrıca nüfusun hızlı artmasının ülkeye getirdiği zararlardan da arınılmış olur. Ekonomik ve sağlık düzeyinin gelişmesi, aile planlamasıyla mümkündür.

indir

Aile Planlamasının Önemi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları