Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mart 2018

Gramın Kullanıldığı Yerler

Gramın kullanıldığı meslekler hakkında bilgi kısaca, gramın kullanıldığı yerler.

Gram kilogramın binde biridir ve günlük yaşantımızda kütle ölçü birimi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak bir kilodan daha az şeylerin kütlesi gram ile ifade edilir. Bu da hassas ölçümler gerektiren meslek ve alanlarda kullanıldığını gösterir. Örneğin değerli eşyaların tartılması için hassas teraziler vardır ve gram biriminde çıktı verirler.

Marketler, kasaplar, kuyumcular, elmas satan dükkanlar ve benzeri her yerde gram hesabı yapılmaktadır. Örneklerin sınırı yoktur. Elektronik hassas teraziler kullanırsa gram cinsinden sonuç daha kesin çıkar ve ticaret de daha kesin ve güvenilir bir hal alır.

hassas-terazi-457x374

Gramın Kullanıldığı Yerler Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. masal dedi ki:

  güzel değil

 2. ela dedi ki:

  çok işime yarıyor

 3. Yaprak dedi ki:

  Bu yazıyı ciddiye alman lazım Çünkü birisi şikayet ettimi seni sorumlu tutarlar Düzeltmen lazım bence Doğruyu söylüyorum yalan değil!

 4. Yaprak dedi ki:

  Arkadaşım Market te kasapta her angi bişey olsun market kasap ta sadece gram mı var ? Kg de var herhalde.. Ödev için Öğretmenleri demez mi Markette kasapta da kilogram var demez mi Arkadaşım Biraz düşündükten Sonra yazarsın.Ödev yapanlarda var sonra matematikten 4 veya 3 almasınlar seni sorunlu tutarlar vallahi ben karışmam Hele Kuyumcularda sadece gram ve kilogram yok elmas satanlardada. Beyninize Yazmanız Gerekir!! Boşuna Beyin İsrafı Yapmayın Kötü niyetle demiyoruum Gerçektende Ödev için Lazım oluyor öğretmenleri karnesine 4 3 yapıştırırsa sorun çıkabilir düzelt bence yazdıklarını!!

  1. ali dedi ki:

   çok işime yaradı

  2. ali dedi ki:

   çok iyimiş

Yorum Yaz

e okul