Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Nisan 2018

Geleneklerin Topluma Etkisi Konulu Kompozisyon

Geleneklerin topluma faydası konulu kompozisyon hakkında bilgi kısaca, geleneklerin topluma etkisi konulu kompozisyon.

Her toplumun ortak bir geçmişi vardır. Toplum içerisindeki insanları birbirine bağlayan en önemli unsur da bu geçmişin birikimiyle oluşmuş olan gelenek ve görenlerdir. Tıpkı bir zincirin halkaları misali bu gelenek ve görenekler bizi birbirimize bağlar.

Toplumun gelişmesine ön ayak olan gelenekler toplumdaki hassas bir noktadır. Yeni ürünlerin ortaya konması geleneklerden ilham alınarak gerçekleştirilebilir. Örnek vermek gerekirse günümüzde kullanılan kıyafetlerdeki eski geleneksel kıyafet etkisi bu tarz bir esinlenme ile gerçekleştirilmiştir. Günümüzde hala düğünlerden önce kına geceleri yapılmaktadır. Bu aslında toplumumuzun geçmişinde olan bir şeydir ve bir gelenek olarak devam ettirilmektedir. Eskiden kına gecesi sadece geline yapılırken günümüzde kimi zaman erkeklere de yapıldığını görmekteyiz. Bu da geleneklerimizle bağlarımızı yitirmeden üstüne yenilikler yaptığımızı gösterir.

Bir toplumun yönlendirilmesinde geleneklerin büyük rolü vardır. Ancak toplumu iyi yönde yönlendiren gelenekler olduğu gibi kötü yönde yönlendiren gelenekler de mevcuttur. Kimi hurafeler buna örnek olarak verilebilir. Örneğin falcılık ve büyücülük toplumu kötü yöne itmektedir. Gelenekler genel olarak toplumu ileri götürür ve geliştirir ancak böyle batıl sonuçlara varırsa toplumu geri götürür. Bu falcı ve büyücüler geleceği gördüklerini iddia edip para kazanırlar ancak uzun vadede toplumu uçuruma ittiklerini fark etmezler.

Özetlemek gerekirse yanlış sonuçlara varmayacak geleneklerimizi çevremizdekilerle birlikte geliştirmeye ve uygulamaya devam etmeliyiz ancak toplumu kötü yola düşürecek olumsuz geleneklerden de sakınmalıyız.

Geleneklerin Topluma Etkisi Konulu Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ela dedi ki:

    ARKADAŞLAR KOMPOZİSYONDA ÇOK İYİYİM. EĞER YARDIMCI OLMAMI İSTEYEN VARSA SEVE SEVE YARDIM EDERİM.

Yorum Yaz

e okul