6:39 pm - Perşembe Mart 23, 2017

Geçmişte Zaman İçinde İnsanların Yaşam Tarzında Nasıl Bir Değişim Olmuştur

Pazartesi, 19 Eylül 2016, 19:56 | Sizden Gelenler | 4 Yorum

Geçmişte zaman içinde insanların yaşam tarzında nasıl bir değişim olmuştur?

İlk insanlar mağaralarda yaşar, şiddetli doğa olaylarından ve vahşi hayvanlardan korunurdu. Karınlarını avcılık ve toplayıcılık yaparak doyururdu. Hayvan derilerini işleyip kendilerine elbiseler yapardı. Zamanla hayvanlar evcilleştirildi ve insanlar hayvanlara hükmetmeye, hayvanları kendileri yetiştirmeye başladı. Bu şekilde hayvancılık faaliyetleri ekonomik hayata katıldı. İnsanlar mağaralardan çıkarak evler yapmaya başladı. Sabanı icat ederek tarımsal faaliyetlere de girişti ve bunun sonucunda ticaret ortaya çıktı. Giyim ihtiyacının artmasıyla birlikte hayvancılık da gelişim gösterdi. Ticaret sayesinde başka medeniyetlerle iletişim başladı. Böylece medeniyetler de kendilerini geliştirdi. Çeşitli icatlarla insan hayatı kolaylaştırıldı. Tarım aletlerinin gelişimiyle insanlar zamandan da tasarruf sağlamaya başladı.

Mağaradan günümüze kadar insanlık bu yönde gelişim gösterdi. Son olarak hammadde işleyerek sanayicilik faaliyetlerini de başlatan insanlar artık eskisi kadar zorluk çekmeden yaşayabiliyor. Hayatımızı kolaylaştıracak pek çok alet icat edildi ve bu aletler her gün gelişiyor, yenileri icat ediliyor. Böylece göçebe yaşamın yerini de yerleşik hayatın aldığını gözlemleyebiliriz. Her ne kadar günümüzde de göçebe aile ve kabilelerin varlığı devam etse de…

Geçmişten Günümüze İnsanların Yaşam Biçiminde Meydana Gelen Değişimler Hakkında Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Geçmişte Zaman İçinde İnsanların Yaşam Tarzında Nasıl Bir Değişim Olmuştur"

  1. admin dedi ki:

    sayfa begenmeyen siktir olup gitsinlan mk :d:d:d

  2. güngör dedi ki:

    hayır bence çok güzel uzun olmasınında sebebi daha çok ve ayrıntılı bilgi vermektir ….. =D

  3. ne yapıcan? dedi ki:

    kötü bir bilgi ve çok uzun.

Yorum Yazın