Gaziantep Nüfusu

Gaziantep TÜİK Son nüfusu sayımına göre toplam nüfusu ne kadar … 2017 2018 yılı Gaziantep nüfusu açıklandı. Aşağıdan Toplam Gaziantep nüfusu kaç ve Gaziantep hakkında bilgilere göz atabilirsiniz.

Gaziantep İli Hakkında Bilgi ve Şehrin Nüfusu

Gaziantep Nüfusu : 799.558

Gaziantep

Bir bölümü Akdeniz bölgesinde büyük kısmı ise Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan bir ilimizdir. İlin Akdeniz bölgesinde toprakları olmasına rağmen denize kıyısı yoktur. Ayrıca şehirde hiç doğal göl olamadığından pek çok yapay göl inşa edilmiştir. ayrıca ildeki doğal orman sayısı da çok azdır.

İldeki toprakların büyük çoğunluğunda tarım yapılabilmektedir. Zeytin, Antepfıstığı, meyve ve sebze üreticiliği bu tarım alanlarında yaygın haldedir.

Karasal iklimin yaşandığı ilde yaz ve kış aylarındaki sıcaklık farkı oldukça fazladır. Yaz aylarında sıcaklık 44 dereceye kadar çıkabilmektedir.

Ulaşım imkanlarının fazlalığı ve liman kentlerine yakın oluşu sebebiyle oldukça gelişme imkanı bulmuştur. Halkın geçim kaynakları; tarım, hayvancılık, el sanatları, sanayi ve ticaretten oluşur. özellikle küçükbaş hayvan yetiştirilen Antep’te arıcılık da oldukça yaygındır.

Antep’te çok fazla maden bulunmamaktadır. Ayrıca Antep yemekleri ile de ünlü bir şehrimizdir.

Gaziantep Toplam Nüfusu: 799.558

Gaziantep Nüfusu 2017 2018 ve Gaziantep Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.