6:51 pm - Pazartesi Mart 27, 2017

Fetih, Fetih Ruhu ve Gençlik ile İlgili Kompozisyon

Pazar, 2 Ekim 2016, 11:39 | Eğitim Dünyası | 7 Yorum

İstanbul’un Fethi ile İlgili Kompozisyon, Fetih Fetih Ruhu ve Gençlik ile İlgili Kompozisyon

Tarih boyunca nice devletler kurulmuş, bu devletlerin hükümdarları tarih boyunca birçok şehri fethetmiştir. Ancak şüphesiz ki fethedilen yerler arasında en şereflisi, en büyüğü İstanbul’un fethidir. Çünkü İstanbul, tarih boyunca birçok hükümdar tarafından fethedilmeye çalışılmış ama bu hükümdarlar hiçbir zaman amaçlarına ulaşamamışlardır. Ta ki 1453 yılında büyük Türk fatihi fatih Sultan Mehmet Han fethi gerçekleştirene kadar.

Peygamber Efendimiz İstanbul’un fethini İstanbul fethedilecektir. Onu fethedecek olan kumandan ne güzel kumandan ve onun ordusu ne güzel ordudur.” sözü ile müjdelemiştir. Bu müjdenin ardından birçok devlet ve hükümdar bu şerefe nail olmaya çalışmış ancak bunu bir türlü başaramamıştır. Fatih Sultan Mehmet çocukluğundan bu yana İstanbul’un fethi için çalışmış, bu amaç uğrunda gerekirse kendini heba etmeyi göze almıştır. İstanbul’un fethedilmesini sağlayan fetih ruhu, Peygamber’in müjdesine nail olmaya alışan gencecik bir hükümdarın inancı ile beslenmiştir.

Fatih Sultan Mehmet, güçlü inancı ve yüksek bilgisi ile İstanbul’u fethetmeyi başarmış ve bize bu güzel şehri armağan etmiştir. Bugün Türk gençliğine düşen görev bu kararlılığı ve inancı örnek almaktır. Taşı toprağı altın olan bu şehrin değerini bilmek ve attığımız her adımda onu bize armağan eden Fatih’i dualarla anmak gerekir.

Fetih Ruhu İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Fetih, Fetih Ruhu ve Gençlik ile İlgili Kompozisyon"

  1. tuğba dedi ki:

    Ben anlatımı çok yararlı buldum fakat biraz daha uzun bir anlatım daha yararlı olabilirdi. Emeğinize sağlık.

  2. kader dedi ki:

    aslında konu dışına saptanmadan yazılmış ama yeterli bulmadım acıkcası daha verimli olablirdi

  3. popo dedi ki:

    sağolun

Yorum Yazın