6:15 pm - Perşembe Mart 23, 2017

Ev ile İlgili Kompozisyon

Pazar, 2 Ekim 2016, 11:39 | Öğrenciye Bilgiler | 8 Yorum

Ev Hakkında Kompozisyon, Ev ile İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ev hepimizin içinde barındığı, günlük hayatımızı tamamladıktan sonra sığındığımız bir yuvadır. Kelime anlamı olarak ev barınılan yer olsa da aslında ev barınmaktan çok daha derin anlamlar taşır. Herkes için evi özel bir anlam taşır. Evimizden uzak kaldığımızda onu özleriz, bir an önce evimize giderek huzura kavuşmak isteriz. Ev sakinlik, dinginlik, huzur ve sıcaklıkla eş anlamlıdır.

Her insan kendini evinde mutlu hisseder. Uzun ayrılıkların ardından evimize geri döndüğümüzde hepimiz şöyle içten bir şekilde “Oh be, evim gibisi yok.” deriz. Evini mutlu ve yaşanılır kılmak her insanın kendi elindedir. Aile fertleriyle güzel ilişkiler kurmak evi daha yaşanılası bir yer haline getirir. Mutlu bir yaşam mutlu bir aile ortamından geçer. Bunun için anne baba ve çocukların evlerini saygı ve sevgi ortamı ile süslemesi gerekir.

Ev huzur, ev mutluluk, ev sığınılacak bir liman demektir. Bu limanı fırtınalardan uzak tutmak ise kaptanın yani ev sahibi olan bizlerin elindedir. Huzurlu bir hayat için limanınızı koruma altına alın ve onun çevresinde sevgiden oluşan bir set kurun. Böylece hiçbir fırtına sizin limanınızı yıkamayacaktır.

Evler Konusunda Kompozisyon Örneği Uzun ve Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ev ile İlgili Kompozisyon"

 1. furkan dedi ki:

  Hoca anlamasın

 2. enes dedi ki:

  sonu biraz saçma ama güzel sağol

 3. fikriye dedi ki:

  çok iyi olmuş

 4. mustafa dedi ki:

  ogretmen anlamasa iyi

Yorum Yazın